Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki. Rózowy całkiem lubi Terraformację Marsa, mi jest to raczej obojętne, ale z nią czasem nawet mogę zagrać. Ponoć Preludia trochę 'poprawiają' tę grę, pozwalajac łatwiej i szybciej budować silniczek. Zastanawiam się nad kupnem, ale z drugiej strony trochę nie szaleję za wydawaniem pieniedzy na dodatki do gier, które nie należą do moich ulubionych.
Miałby ktoś może zdjęcie/spis kilku kart preludiów, żeby sobie zagrać z nimi (mimo brali fizycznego posiadania)? Bo rozumiem, że to jest karta, która sobie lezy obok przez całą rozgrywkę albo w ogóle nadpisuje jakoś początkowy stan i nie wtasowuje się jej w talię ani nic podobnego?
#grybezpradu
  • 7
@Melt: Dzięki, ale w sumie nie ma potrzeby, wystarczy mi dziś (bo akurat niedługo gramy) kilka losowych kart i to wszystko. Jak się sprawdzi to dokupię sobie, drogie to nie jest.
Znalazłem fotki 7 kart na bgg, powinno wystarczyć.
Pamiętasz ile preludiów losuje się na początku? Jest jakakolwiek inna zmiana zasad oprócz wylosowania preludiów na początku?
@venomik nie kupisz preludium chwilowo bo nie ma, maja byc dodruki. Dodatek jest tani wiec jesli gra Ci obojetna to nawet dobrze - mocno ja przyspiesza. Ja jestem fanem mozolnego budowania ekonomii itd, a ten dodatek mocno skraca rozgrywke, niemniej jednak chce go kupic zeby zagrac czasem szybsza partyjke z zona.
@venomik: No ale w TM jest draft, a w drafcie fajnie jest jak każdy zaczyna z pustym stołem i na podstawie kart jakie widzi, decyduje w jakie silniki iść oraz stara się domyślić w co idą inni. Jak przed draftem każdy dostaje prymat "idź w x", to ta dynamika zanika. ;o Do tego pierwsze 5 tur TM i tak zlatuje łącznie szybciej niż przedostatnia/ostatnia, więc po co je wycinać. Nie polecam,
@venomik: a mnie ten dodatek dupy nie urywa. Przyśpiesza tylko grę i zwiększa losowość. Faktycznie to rozpędzanie jest trochę monotonne ale dodatek nie jest must have ale drogi nie jest także kwestia osobistych finasów.