Wpis z mikrobloga

Grę rozpocząłem jako Hrabia posiadający tylko kawałek Wielkopolski wraz z Poznaniem w roku 1066. Gram bez modów.

Aktualnie mam rok AD 1453 i skończyłem grę jako

Z Bożej Łaski Imperator Wenedów, Karpat

Król Polski, Węgier, Białorusi, Mołdawii, Rusi, Rusi Włodzimiersko-Suzdalskiej, Rusi Halicko-Wołyńskiej, Bułgarii Wołżańsko-Kamskiej, Permu

Książe Wielkopolski, Małopolski, Pruski, Żmudzki, Pomorski, Pomorza Gdańskiego

Wojewoda Poznański, Krakowski, Bobrujski, Łużyc Dolnych, Uralski, Brandenburdzki

Obrońca Wiary.


Pierwszym założeniem mojej gry było zdobycie tylko korony królestwa Polski.

Polską rządziłem od 1227-1453

Najdłużej rządzącym moim władcą był Imperator Wszebór- Rządził 51 lat.
Najkrócej rządził Król Domawuj - 17
Najdłużej żyjącym był Wszebór : zmarł w wieku 76 lat.

W 1452 zniknęła Norwegia z mapy świata stając się wasalem Świętego Imperium Rzymskiego.

Święte Imperium Rzymskie - Upadało mniej więcej od 1100 roku ale upaść nie mogło. Finalnie połączyło swoje wszystkie ziemie około 1450 i stanowiło jedność. Bez niepodległych księstw.

Najsilniejsza potęga: Imperium Seldżuków - mogli powołać jednocześnie 150 tyś ludzi

Najsilniejsza Wiara - Katolicyzm: 772 krainy następnie Aszaryci:539 i Koptowie:240
Katolicyzm nie przegrał żadnej krucjaty.

Najznamienitsze Rody: Seldżuk (rządzą od 1066-1453 i żyje około 2 tyś członków rodu)
Dukas w Bizancjum (rządzą od 1066-1453 i żyje około 500 członków rodu)
Z Mojego rodu (Ciołek) żyje: 73

Cała Italia należy praktycznie do Papiestwa.
Rządzi Papież Kalikst III (rzeczywisty Kalikst III rządził parę lat później bo od 1455 do 1458)

Ostatni z głównej Linii Piastów - Księżna Białorusi Elżbieta zmarła w 1360 roku.
Ostatnim królem Polski z tego rodu był Król Kazimierz IV

Historię moich Władców dokończę skrótowo.

Imperator Wszebór cd
Człowiek Wojna - Stoczył 72 bitwy z czego 70 wygrał. Spacyfikował nękające go księstwa ruskie, albo je wasalizując albo mając z nimi sojusze. Ostatnie 22 lata spędził na wiecznej wojnie obronnej lub wyprawach wojennych na mongołów i arabów.

Imperator Mieszko
Wytrawny polityk - za jego czasów Imperium nie toczyło zbyt wielu wojen, wielki budowniczy. Wytrawny polityk(dzięki umiejętnościom z każdym władcą ze świata Katolickiego i pochodnych miałem ok +80 reputacji). Pacyfikował pozostałe quasi-państwa ruskie oferując pójście w lenno imperium .

Imperator Krzesław
Rządził 7 lat i gra się skończyła. Ciężko o nim cokolwiek powiedzieć poza tym, że pokonał nękające go Królestwa Niemieckie.

Załączam linka do poprzedniej Części w której znajdziecie pozostałe 4

Część 5

#ck3 #strategie #gry

Klasycznie w załączeniu mapa, ale z roku 1452 ponieważ jak tylko wybije 1453 gra wywala nam napis The End i możemy przejrzeć osiągnięcia, ród i swoich władców chronologicznie.
theprobo - Grę rozpocząłem jako Hrabia posiadający tylko kawałek Wielkopolski wraz z ...

źródło: comment_1600987785LaIiQwYRPsnEuanUGfMFUq.jpg

Pobierz
  • 2