Wpis z mikrobloga

Fascynujący jest jednak ten wykopowy prawacki bąbelek. Popatrzyłem z ciekawości na tag #usa, 90% wysrywy o BLM żywcem wzięte z jakichś infowarsów itp. Praktycznie zero informacji o ważniejszych w Stanach sprawach - imba w Sądzie Najwyższym, potencjalne jaja z wyborami - nie istnieją, znalezisko o Trumpie odmawiającym przekazania władzy w razie przegranych wyborów- 6 wykopów / 4 zakopy(i nic o tym, że nawet republikańscy senatorowie szybko to prostowali) . A nie mówimy tu o jakichś niszowych tematach, większość wiadomości wisi na głównych stronach największych serwisów informacyjnych typu Reuters czy BBC.

No i największe zaniedbanie, zero informacji o gościu, co jadł lukrecję przez miesiąc, po czym wzion umarł.

#usa #bekazprawakow i trochę #neuropa
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mucher: hmm, czyli tak jak w polskiej polityce, wszyscy spuszczają się nad pierdołami a duże sprawy ważące na los całego społeczeństwa przechodzą bez echa. Klasyczne dzieł i rządź.
@mucher: Nie zapomnij o newsie, który właściwie stał się już wykopową tradycją: Trump ma ogłosić antifę organizacją terrorystyczną. #!$%@?, że:
- ogłosił to na Twitterze i nie podjął żadnych innych działań
- obecnie prawo uniemożliwia uznawania amerykańskich ugrupowań za grupy terrorystyczne
- konstytucjonaliści są raczej zgodni, że zmiana tego prawa byłaby niezgodna z pierwszą poprawką

To nic, znalezisko i tak wleci z płomieniem na główną z niemal zabawną regularnością.

A o
@Piterowsky: Prawacki bąbelek jest prawacki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

The president sparked fresh anger and disbelief on Thursday after he refused to commit to a peaceful transfer of power. “Well, we’re going to have to see what happens,” Trump told reporters at the White House on Wednesday evening, before renewing a baseless complaint about mail-in ballots.
@mucher Potrafisz czytać ze zrozumieniem? On nie odmówił pokojowego przekazania władzy tylko odmówił potwierdzenia tej informacji. Ale zrobisz wszystko żeby to było zgodne z konkretną ideologią lemingu ( )
@Piterowsky: Hmm, ciekawe że zaraz potem wszyscy republikanie rzucili się robić "damage control", a Senat z marszu wydał przez aklamację uchwałę, że jak najbardziej. Widocznie same lemingi w tym Senacie siedzą, nie to co eksperci z wypoku
@Piterowsky: prawie jak z Korwinem: "Tak, powiedział, ale wcale nie miał tego na myśli".

@masterraziel: No właśnie nie - chyba że w narracji wykopowej. W skrócie to bardziej:

"Republikanie 2016 (a własciwie McConnell): Ale takich rzeczy nie można robić w roku wyborczym!
Republikanie 2020 (a własciwie McConnell): Ale z takimi rzeczami nie można czekać do wyborów!"

Zajebiste to jest, podobnie jak Trump jadący po Obamie, że ten chce wywołać wojnę
@mucher Za duża ujma na honorze żeby się przyznać że nie powiedział tego co mówiłeś? Lepiej walić fikołki udając że odpowiedział na pytanie na które nie chciał odpowiadać XD
@Piterowsky: jak na razie sam odwalasz niezgorsze fikoly.

Wszystkie poważne media odebrały to jako brak potwierdzenia, "refusal to commit to peaceful transition", cytując choćby reutersa, Foreign Policy, czyli najważniejszy magazyn o polityce zagranicznej będący de facto "ustami" departamentu Stanu tak to ujął i określił jako "niebezpieczne", no ale rsndomowy wykppek lepiej się zna na polityce.
@mucher Mam własny rozum i jeżeli ktoś czegoś nie zrobił to nikt nie będzie mi wmawiał że jednak zrobił, bo można było to tak odebrać. Nie potrzebuje żadnych autorytetów którzy będą mi mówili co mam myśleć. Ale ty będziesz dalej argumentował że jakiś dziennikarz odebrał to inaczej i jego jest racja bo jest dziennikarzem XD