Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaki sprawdzony, PROFESJONALNY hosting polecicie z którego nie będe musiał uciekać znowu za rok czy dwa? Nazwa.pl odpada z wiadomych względów, obecnie jestem na linuxpl.com w opcji WPRO (cyber_folks) ale czas wczytywania stron to jest jakieś nieporozumienie. Hosting ma być na kilka sklepów prestashop. Łącznie z mailami potrzebuję trochę ponad 100GB dysku.
#pytanie #hosting #informatyka #prestashop
  • 46
@przebrzydlak: Presta jest zasobożerna więc jak to będzie kilka aktywnych sklepów to poszedłbym albo w hosting dedykowany albo w mocnego VPS'a z doinstalowanym panelem. Zwykły shared hosting moim zdaniem odpada.
@snappik: Hosting dedykowany to nie ten zakres cenowy i podejrzewam, że nie ta liga umiejętności. Chciałbym, żeby bezpieczeństwem i aktualizacjami serwera zajmował się hosting a na mojej głowie będzie tylko oprogramowanie sklepu. Szukam hostingu do ok. 1000zł/rocznie
@przebrzydlak: Na wykopie "wiadome względy" nigdy nie są do końca wiadome... Czy korzystałeś ostatnio z naszych serwerów CloudHosting i coś Tobie w nich nie odpowiada? Czy jest to kwestia ceny, która w pierwszym roku wynosi 100 zł za 100 GB serwer, a w kolejnym roku 200 zł? Każda firma może się tutaj polecać, ale my możemy dać Tobie dodatkowo 6 m-cy hostingu gratis, żebyś zrewidował swoje zdanie na temat jakości cloudhostingu
@nazwapl_tk: ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Pojemność / cena to nie wszystko.
Jak chodzi PrestaShop na waszych usługach każdy zorientowany dokładnie wie.
Jesteście bardzo niepolecani w gronie PrestaShop. Nie ze względu na to, że nazwa to nazwa, ale ze względu na to jak ten silnik działa a raczej nie działa prawidłowo na waszych usługach.
#hosting #prestashop #nazwapl
@lilasm: Nie zgodzimy się z Tobą, mamy w ofercie przetestowanie gruntownie instalacje PrestaShop z dodatkowymi modułami - są to serwery CloudHosting e-Sklep. Wszystko działa tak jak powinno. Dodatkowo możesz sobie włączyć Memcached i korzystać z magazynu danych do buforowania i przyspieszenia szybkości działania Presty. Chcesz się przekonać jak działa Presta u nas - daj znać przez PW, prześlemy Tobie kod na test. Może nie na 6 m-cy, co zaoferowaliśmy autorowi tego
@lilasm: @snappik: @darkfence: A może lepiej zamiast np. polecanego hostingu współdzielonego jak w dhostingu wybrać jakiś VPS? Widziałem np w webh.pl "Serwery VPS z pełną wirtualizacją KVM". Przykładowo: 4 vCPU Xeon Scalable, 100GB SSD, 8GB ram, transfer bez limitu, wychodzi 972zł rocznie brutto. Co o tym sądzicie?
@nazwapl_tk: ( ͡º ͜ʖ͡º)
To nie jest tylko moje zdanie. Takie posiadają również np. twórcy różnorakich wtyczek pod PrestaShop na polski rynek.
Śmiem twierdzić, że mają większą wiedzę na ten temat niżeli support pierwszej linii czy inni specjaliści od wizerunku czy kogo tam macie. ((oo))
@lilasm: Ok, w takim razie napisz proszę co nie działa i dlaczego. Chętnie poznamy tę tajemnicę. Popatrz sobie na nasze PHP Info (http://phpinfo74.nazwa.pl/ , http://phpinfo73.nazwa.pl/ ), wskaż, czego w nim brakuje i dlaczego Presta nie działa poprawnie. Chętnie się tego dowiemy. Nie podważamy Twojej wiedzy z zakresu Presty, natomiast my swoją wiedzę czerpiemy ze statystyk ruchu dziesiątek tysięcy instalacji Presty na naszych serwerach.
@przebrzydlak: Znasz się na konfiguracji, bezpieczeństwie i utrzymywaniu VPS?
Jeśli nie to uwierz mi, że jak padnie Ci wszystko "kilka sklepów prestashop" na plecy to i 5000 zł z chęcia wydasz żeby działało i stabilnie hulało. ;)
@lilasm: Ok, w takim razie napisz proszę co nie działa i dlaczego. Chętnie poznamy tę tajemnicę. Popatrz sobie na nasze PHP Info (http://phpinfo74.nazwa.pl/ , http://phpinfo73.nazwa.pl/ ), wskaż, czego w nim brakuje i dlaczego Presta nie działa poprawnie. Chętnie się tego dowiemy. Nie podważamy Twojej wiedzy z zakresu Presty, natomiast my swoją wiedzę czerpiemy ze statystyk ruchu dziesiątek tysięcy instalacji Presty na naszych serwerach.


@nazwapl_tk: z którą wersją PrestaShop działa
@nazwapl_tk: O ja pierdyle!
1.7.7 - kiedy wyszła ta wersja PrestaShop?

1.7.6 to nie to samo co 1.7.7, która jest w fazie beta i nie nadaje się na produkcję.
Weźcie się już nie ośmieszajcie.

PS.
Z miłą chęcią zapłacę wam $10 000 jak mi zainstalujecie PrestaShop 1.7.8 z PHP 7.4.
Bardzo chciałabym trafić do przyszłości. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@lilasm: Napisz po prostu co nie będzie działało. Masz do wyboru wersje PHP od 5.3 do 7.4. Weź pod lupę dowolną wersję PrestaShop od 1.6 w górę, i stwierdź proszę dokładnie, co na serwerze nazwa.pl nie będzie pracowało. Podaliśmy Tobie 2 linki do PHP Info bo nie będziemy wypisywali wszystkich. Konfiguracje poza tym są identyczne (chodzi o moduły), pozostaje kwestia samego core PHP. Zarzucasz że nie działa, to prosimy abyś to