Wpis z mikrobloga

Dzisiaj czeka mnie przejazd #kolej z Warszawy do Jarosławia. Jedna z opcji podaje odjazd w EIP do Krakowa i przesiadkę tam do TLK, ale czas na przesiadkę to tylko 4 minuty, więc chyba zdecydowanie za mało. Gdyby to było 40 min to chyba bym zaryzykował... #pkp
PS strona rozklad.pkp.pl u Was też nie działa?
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laszl0: w sumie Wydaje mi się że 4 minuty to nie jest tak do końca zły czas na przesiadkę wiadomo że jest ryzyko i w ogóle ale zawsze możesz zapytać o skomunikowanie
@jElitaInternetu: Ok, czyli przewoźnik wychodzi z założenia, że jeśli ktoś kupuje bilet na takie połączenie, to wie, że pierwszy pociąg może się spóźnić i wtedy radź sobie sam nasz szanowny kliencie (specjalnie z małej litery)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Laszl0: Pendo do Krakowa często przyjeżdża przed czasem, na luzie zdążysz. Ogarnij sobie perony wcześniej żebyś szybko przeskoczył i heja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak będzie trochę spóźniony to zgłoś do konduktora skomunikowanie, najlepiej w czasie kontroli biletów wspomnij że masz przesiadkę.
@gumpa_bobi: @Pociongowy: Nawet nie wsiadłem do pierwszego pociągu, aby dojechać do Warszawy i już jest Zonk. Pociąg z Lotniska w Modlinie został odwołany... Teraz jadę innym na inną stację. Mam nadzieję, że wyczerpałem limit pecha na dzisiaj.
@Pociongowy: 4 minuty to nie skomunikowanie. przy 5-10 minut rzadko kiedy chcą trzymać. Tym bardziej w Krakowie gdzie jest remontowy burdel.

@gumpa_bobi: No pod warunkiem, ze nie postawią Cię pod semaforem przy Energeytce, bo puści im się RegioKibla.

@Laszl0: Jak kupujesz bilet z przesiadką <5 minut to wyskakuje Ci komunikat, że to mało czasu. Kasjerka w kasie też powinna o tym informować.

Pro tip. Jak zobaczysz stawy po lewej
@Polankowicz: Dzięki. Opóźnienie to już prawie 20 minut, ale przynajmniej już wjechał na peron i siedzę. Oczywiście moje miejsce było zajęte... Sama klasyka podróży kolejami...
Był komunikat i kaskerka mówiła...