Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Na kogo mogę się przekwalifikować? O mnie:
- kobieta po 30tce,
- ukończone studia (fizyka; błąd młodości),
- język angielski (w piśmie rozumiem, gorzej z mówieniem),
- nie jestem ani przebojowa ani komunikatywna, więc wszelkie prace z klientem odpadają,
- jestem powolna i słaba fizycznie, więc wszelkie prace z dźwiganiem też odpadają,
- do nauki w szkole się nie nadaję, ze względu na fobię społeczną, lęk przed wystąpieniami publicznymi,
- myślałam, żeby iść na pielęgniarstwo zaocznie, ale sama nie wiem czy warto, bo kasa marna a praca ciężka, poza tym konkurencja w postaci młodych pielęgniarek,
- myślałam też o przyuczeniu na szwaczkę, ale czy ktoś mnie zatrudni skoro mają setki młodych na miejsce zaraz po szkole,
- może opiekun medyczny? Ale tam trzeba zmieniać pieluchy i myć obsrane tyłki, nie wiem czy bym dała radę,
- co mam zrobić, na kogo się przekwalifikować? I czy w ogóle ktoś zatrudni mnie w takim wieku bez znajomości i pleców?

#przekwalifikowanie
#przegryw
#depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6dcaf8f49ad326e7b1b399
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli sończyłaś normalną fizykę, a nie studium pedagogiczne z fizyki to warto iść w kierunku inżynierii, ewentualnie IT. W wielu dziedzinach inżynierskich studia ścisłe są atutem, a bardzo często szuka się kogoś o określonym sposobie myślenia, niekoniecznie z bogatym doświadczeniem (lub nawet wiedzą). Wszystkiego można się nauczyć z czasem.
@blend: pewnie, lepiej szwaczką albo pielęgniarką zostać za psi piniądz...
Nie żebym uważał, że praca testera jest super ciekawa, ale to dobry start żeby zacząć karierę w IT i z czasem przekwalifikować się na coś bardziej ambitnego.
@blend: No to chyba dla niej dobrze z fobiami? Poza tym zalezy co sie testuje. Ja tam ucieklem z dobrze platnej roboty w banku, bo juz mnie meczyla i testowanie jest zajebiste (chociaz poki co slabo platne, ale licze na awans szybki).