Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #silownia #mikrokoksy #prawo

  Drodzy współtowarzysze niedoli - część ze śledzących tag wie, że hobbystycznie cośtam dźwigam, a jednocześnie zawodowo zajmuje się prawem. Jako że docierają do mnie informacje, że bagiety zaczynają ciągać ludzi po komendach, a wielu dźwigających( w odróżnieniu ode mnie) zajmuje się zawodowo uczciwą pracą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) to podrzucam krótki tutorial.

  Jeżeli otrzymacie takie wezwanie jak na zdjęciu:

  1. Sprawdźcie czy jest tam informacja w jakim charakterze jesteście wzywani. Ma to kluczowe znaczenie, bo inne prawa ma świadek, a inny podejrzany.

  Jeżeli nie ma tam informacji w jakim charakterze jesteście wzywani, to tak naprawdę to wezwanie jest bezwartościowe, bo konsekwencje niestawiennictwa wynikają z charakteru, w jakim ktoś jest wzywany. Natomiast jako że policja nie gra już trzymając się zasad gry, odradzam ignorowanie.

  Najbezpieczniej jest nadać dzień przed wyznaczonym terminem list polecony z uprzejmą prośbą o uzupełnienie wezwania o informację w jakim charakterze jesteście wzywani oraz wyznaczenie nowego terminu.

  Dlaczego list polecony? Dlatego, że macie wtedy pisemną i formalną podkładkę, że takie pismo zostało nadane. Oczywiście w cywilizowanych relacjach międzyludzkich można po prostu zadzwonić, ale czy tutaj można mówić o takich relacjach?

  2. Sprawdźcie dokąd jesteście wezwani - jeśli jest to komenda oddalona od waszego miejsca pobytu o większy dystans, zawsze możecie zwrócić się z wnioskiem o przeprowadzenie czynności w jednostce policji, która jest znacznie bliżej. (wniosek również pisemny i poleconym).

  3. Jeżeli dostaniecie podobne wezwanie tj. do przedstawienia dokumentów potwierdzających powołanie do kadry narodowej w sporcie olimpijskim + posiadacie legitymację Polskiego Związku Triathlonu, NIE BIERZCIE ZE SOBĄ TELEFONU.

  Zróbcie zrzut ekranu z legitymacji w apce + wydruk.

  Wydrukujcie odpowiednią uchwałę - jeżeli wyrabialiście licencję w kwietniu 2021, odpowiednia będzie uchwała nr 50.

  http://triathlon.pl/dokumenty/?id=33

  Dlaczego bez telefonu? Dlatego, że jeżeli pokażecie legitymację na telefonie, to jakiś pomysłowy dzban może wpaść na pomysł typu "zabezpieczamy telefon jako dowód". Jeżeli ten telefon kiedykolwiek odzyskacie, to nie będzie już nic wart. Podkreślam w tym miejscu, że odradzam fizyczne posiadanie przy sobie telefonu na takim przesłuchaniu. Zostawcie w domu czy w aucie.

  pokaż spoiler Jeśli ktoś z Wrocławia lub okolic miałby jakiś problem tego kalibru i potrzebował większego wsparcia - zapraszam na priv. Z góry mówię, że porad w temacie udzielam bezpłatnie. Co innego jeżeli ktoś potrzebowałby np. obecności obrońcy na przesłuchaniu czy zastępstwa przed sądem, to już jest temat do dogadania.


  Bierzcie i korzystajcie, nie ma zgody na likwidację wielkich chłopów #pdk
  pokaż całość

  odpowiedzi (82)

 • odpowiedzi (8)

 • odpowiedzi (51)