Wpis z mikrobloga

display fusion


@FantaZy: mam tak jak na obrazku: laptop z lewej + monitor ultrawide ale o proporcjach 21:9, 34 cale, rozdzielczość 3440x1440 i jest git, ale po 4 miesiącach nadal do końca nie przyzwyczaiłem się do tego że myszką trzeba mocno #!$%@?ć po biurku jak się chce z jednej skrajnej strony na drugą szybko przesunąć. Poza tym same plusy. Ten monitor co wrzuciłeś to chyba ma proporcje 32:9, dla mnie byłoby
@FantaZy: podłużne monitory są #!$%@? bo wszystkie ikonki albo przyciski masz #!$%@? na peryferiach ekranu i trzeba #!$%@?ć muszkom za każdym razem żeby kliknąć w jakieś małe gówno. Dodatkowo trzeba się #!$%@?ć z ustawianiem szerokości okienek żeby mieć kilka otwartych i fajnie równo rozłożonych (jak na załączonym obrazku). Nie rozumiem jak da się coś takiego używać i nie dostać #!$%@?. Jak otworzysz sobie przeglądarkę i dasz okno na pełen ekran to
@Piekny_Krolewicz: dlatego wlasnie z pomocą przychodzi program display fusion ktory rozdziela ci okienka jak chcesz, ma magnes, mozesz sobie przypisac okienka pod klawisze czy zrobic male ikonki na pasku obok maksymilizuj itd. Ja jak zasiadam do pracy to mam otwartych 5-6okirnek mozlilli + program i notepad wszystko otwieram z jednogo folderu a potem skrót klawiszowy u mnie ctrl+q i wszystkie okienka ustawiaja mi sie do pozycji jaka sobie ustawilem. Bajka. Ogolnie
@FantaZy: Niby ultrawide spoko jak ogarniesz tryb dwuekranowy, ale jakoś wolę zostać przy dwóch 27" - większa dowolność w ustawieniu kątów, a mam biurko w rogu pokoju więc tym bardziej jest mi to na rękę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnmorra: ten monitor to jaki masz? Myślałem czy by Xiaomi display nie kupić, ma chyba właśnie 34 całe, 144hz, dobre kolory i WQHD rozdzielczość
@FantaZy: To zależy do czego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz dwa okna fullscreen to lepszy będzie 2x27. Mam philipsa 49 i 99% czasu pracuje na 3 okna, szersze na środku i węższe po bokach i wtedy sprawdza się to świetnie. I jeśli chcesz 49 to szukaj koniecznie zakrzywiony bo to już jest za dużo powierzchni do ogarnięcia jak na płaski ekran. Nie wiem jakiego masz laptopa, ale jeśli masz jedynie zintegrowaną grafikę to
@PrinceOfDukes: i7 , GeForce GTX 1050
Ja sie boję tego, że przy 49' włączą się w laptopie wszystkie wentylatory i po prostu będzie cały czas buczeć...
W zasadzie moglbym ogarnąć 2x27 + emailbox na monitorze z laptopa.

Z tego co widze to w cenie tego 49' kupie 2x27 i jeszcze sporo zostanie.
@FantaZy: Z tą grafą powinno śmigać bardzo ładnie, w integrach głównym problemem jest raczej mała ilość vram a nie sama wydajność gpu. Na początku miałem podłączona do tego monitora gtx 770 2gb i nie robiło to na niej wrażenia, nawet dało się grać w niektóre tytuły na wysokich w 30-40 fps ( ͡° ͜ʖ ͡°). Inną kwestią o której musisz pamiętać jest sprawdzenie czy twój laptop na