Wpis z mikrobloga

Hej, hej.

Tak jak kiedyś, dziś postanowiłem oddać parę starych książek komuś (na mój koszt transportu) przy niewielkim wysiłku.
(tylko wtedy nie pykło na 2 książki zgłosiło się 2 chętnych ;) pozdrowienia dla @bylejaki bo tylko on chyba tu jeszcze funkcjonuje)

Teraz utrudniłem i wprowadziłem element konkursu.(i przy okazji pomożecie mi w tworzeniu bota :) )

1. Nagrody
Podzieliłem je na pakiety

Pakiet 1:
Czas przewodnik użytkownika = Stefan Klein
Cudowna moc drzemki

Pakiet 2: (Tak wiem, patrząc jak się zmienia nauka trochę stare)
50 Teorii fizyki
50 teorii genetyki

Pakiet 3
Nawyk Samodyscypliny = dr Neil Fiore
151 błyskotliwych rozwiązań Znakomita organizacja czasu

Pakiet 4
Samolubny Gen Richard Dawkins (bardzo ciekawa książka)

Pakiet 5
Dlaczego koty nie lubią pływać
Dlaczego ćmy lecą do światła
Dlaczego słonie nie skaczą

Pakiet 6
Książki z podpisem autorów (kiedyś wygrałem)
James Frey (ten główny) i zdaje się Nils Jonson-Shelton
Książki po angielsku nie czytane, ale podczas podróży z USA gdzieś wypadły i mili celnicy ładnie posprzątali i zapakowali od nowa.(tak mi przynajmniej powiedziano).

Wrzucę zdjęcia w komentarzach

2 Co trzeba zrobić
Niewiele.
Jestem na etapie zbierania pytań jakie można zadać botowi.
Bot jest botem jakiejś hipotetycznej restauracji, która przyjmuje rezerwacje stolików, dowozi jedzenie, organizuje katering.
Jednym słowem musisz sobie wyobrazić, że wchodzisz na stronę jakiejś knajpy i jest tam bot i o co go pytasz?
Chodzi mi o sensowne pytania dotyczące knajpy a nie wygłupy.
Można dawać wariacje tego samego pytania na rożne sposoby, jednak żeby różniły się chociaż 2 słowami.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba zadać chociaż jedno pytanie. (Czyli kategoria + pytanie)
I dać plusa, który będzie swego rodzaju seedem(jego częścią)

Link do ankiety.

PS.
Można wypełnić ankietę parę razy co zwiększa szanse( tylko nie tymi samymi odpowiedziami)

3 Przydział nagród
Z racji, że ostatnio na maksa mi nie wypaliło (a nic w sumie nie trzeba było napisać oprócz komentarza ;) )
Teraz się zabezpieczam.

Jeżeli będzie wypełnionych mniej niż 20 ankiet - konkurs nie wypalił
powyżej 20 ankiet - będzie 1 wygrany (1 pakiet)
powyżej 50 ankiet - będzie 2 wygranych
powyżej 100 ankiet - 3 wygranych
powyżej 200 ankiet - 4 wygranych
powyżej 400 ankiet - 5 wygranych
powyżej 600 ankiet - 6 wygranych

I klasycznie, nie chodzi o oszukiwanie itd. liczą się sensowne odpowiedzi.

4 sposób wyłonienia zwycięzców
Mam nadzieję, że nic nie zrąbałem (jak zrąbałem to będzie jakieś zwykłe losowanie)
Wynik zależy od ilości plusów (one wpływają na seeda)
I ilości uczestników

Napisałem prostą formułę w google sheets (jak ktoś ma do niej pytania niech wali śmiało)
która nie jest losowa.

Z pośród wszystkich ankiet wylosuję 20 wypełnionych ankiet, w zasadzie nicków (nicki mogą się powtarzać jak ktoś wypełni więcej razy a nawet i jak wypełni raz to też jest szansa)

te osoby to będą półfinaliści.
Z pośród nich będę losował zwycięzców
Metody jeszcze nie wymyśliłem, może losowo z tym założeniem, że jeżeli wypełni ktoś jedną ankietę 5 odpowiedziami to ma 5 losów, jak wypełni jedną odpowiedzią (chodzi o parę kategoria+pytanie) to ma jeden los.

Wszystko będzie można śledzić prawie realtime (tzn. jak uda mi się wprowadzać seed) ale można sobie też symulować bo dam przykład arkusza jak to liczę :)

śledzenie wyników
To potencjalni półfinaliści

Link do przykładowego excela pokazujący jak to obliczam, jak sobie skopiujecie to możecie symulować wynik.

5 wyniki półfinalistów
Wyjeżdżam na weekend i będę tylko doskakiwał do neta (aby aktualizować seed) w związku z tym ankietę zamykam w poniedziałek o godzinie 8:50 (plus minus, jak nic się nie stanie) rano, i o 9:00 postaram się zrobić screenshoota z plusami (nie zmieniajcie proszę o tej godzinie już plusów)

Do tego czasu wymyślę i opiszę jak wyłonię finalistów (na razie raczej będzie to losowanie, ale może wymyślę coś ciekawszego)

Jeżeli coś przeoczyłem to jeszcze dopiszę :)

#konkurs #programowanie #sztucznainteligencja #ksiazki #ankieta
Pobierz L.....G - Hej, hej.

Tak jak kiedyś, dziś postanowiłem oddać parę starych książek k...
źródło: comment_1601671607tS7JwEJ2IhZWGjyQeCnKlL.jpg
  • 7