Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Od dziecka marzyłem o takiej obudowie, teraz już nie jestem dzieckiem, ale radość razy dziesięć ;p. Z obudowy z odpustu w której upchnalem 5 HDD i 2 SSD mam teraz pierwszy raz zamknięta obudowę w której wszystko ładnie leży i jest wygłuszone. Zastanawiam się czy dokupić wentylatory czy zostawić jak jest fabrycznie jeden przód jeden tył.

Zmieniać i5 2400 na i7 3770 za 350zł, czy zbierać na AMD 3600 + mobo b450 + ram czyli jakieś 1500-1700zł?

#chwalesie #pcmasterrace #komputery #kiciochpyta #intel
rennaissance - Od dziecka marzyłem o takiej obudowie, teraz już nie jestem dzieckiem,...

źródło: comment_16017065482uzdgYZg8hmZ9bZjhzSbXx.jpg

Pobierz
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rennaissance: akurat obudowa to taka se, jeśli potrzebujesz wydajności to docelowo możesz 3600 albo inny ryzen. Jak przyfarcisz to tymczasowo wymień na i7 2600k i podkręć. Pytanie czy grasz w gry?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptasiek2: kupiłem za stówkę, jest duża, i jako jedna z nielicznych ma miejsce na dyski 3.5". @pionic: jest przeciąg, bardzo przemyślana ale ma tyle opcji jeśli chodzi o wentylatory że ciężko się zdecydować.
@ElCidX: gram gram, w tej chwili działa bardzo dobrze na 1080p z tym strixem rx480 8gb, mam jeszcze 16gb ramu więc się dzieje. Zbieram na 3080 może 70 bo gram na tv55 4k z padem od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzsci: to jedyna firma obudów która ma miejsce na więcej dysków 3.5 i ustawia je bokiem że można kable schować. Ogólnie chyba wszystko jest w Design'ie tak jak powinno być ;p to była używka za super cenę, bo ziomuś się przesiadł na najnowszą więc się nawet nie zastanawiałem. Jakbym brał teraz to chyba xl żeby wodne upchnąć ale kurde 800zl ;p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rennaissance: wodne chłodzenie nie ma sensu oprócz estetycznego, powietrzne jest wydajniejsze i cichsze, i znacznie mniej zawodne. A jak wentylator padnie to nie ma tragedii w przeciwieństwie jak pompka umrze
@rennaissance: chłodzenie CPU założyłeś tył na przód a ogólnie (testy, dużo testów widziałem) to najlepiej mieć same wentylatory wyciągowe w miejscach do tego przeznaczonych (tył, góra) i masz ciszę i wydajność + kurz się tak nie zbiera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ElCidX: sorry 43zl z kablem, one są nowe sprawdzałem Smart. https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-hdd-wd-500gb-sata-iii-3-7200-6695307150?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

@Jebiasz: robię z nich raid 0 i mam 2tb dysk z prędkościami jak SSD poza czasem dostępu, ale do grania filmów jest akurat. W sumie miałem już takie dwa więc tylko za 90zl dokupiłem dwa kolejne i system przeniosłem na ssd, a magazyn to te 2tb.