Wpis z mikrobloga

@LeCegua: tak samo, jak w czasie, kiedy była zdrowa – poruszać te same tematy, mówić tym samym tonem co dawniej, nie unikać żartów. Dzięki temu chory ma szansę uczestniczyć w normalnym życiu, na chwilę oderwać się od dręczących go myśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeCegua: Może to głupie, a może nie ale ja często się też posiłkuje youtubem i szukam jakichś madrych wskazówek też. Możesz wpisać np hasło tak jak twoje zapytanie czyli - how to talk with person with depression.
Często takie materiały są robione przez osoby które miały depresję i z niej wyszły i wiedząc co najmniej czego do nich nie mówić, a często też czego wypatrywały.
@LeCegua: Wszystko zależy od osoby, ja np. nie potrzebowałem specjalnych taktyk od najbliższych, wystarczyło, że przyjaciel był i funkcjonował ze mną jak dawniej. W moim przypadku, jestem osobą ambitną(i w sumie tylko to mnie trzymało przed samobójem) i chciałem wyjść z tego jak najszybciej o własnych siłach... no z pomocą terapeutki, ale trafiłem na taką co była przeciwna lekom i poprowadziła mnie zgodnie z moja naturą.