Wpis z mikrobloga

Jaki tv 55" i 100Hz, najlepiej jak najświeższy, żeby nie bawić się za 2-3 lata z boxami, itp. Budżet tak myślę do 3,5tys. TV do zwyczajnego użytkowania, tv naziemna, nie mam nawet kablówki, no i internet - youtube, netflix, twitch, itp. Żadnej konsoli.
Co sądzicie o:
LG 55SM8600
LG 55SM9010
LG 55NANO863NA
LG 55NANO867NA
Z naciskiem na dwa ostatnie, bo to świeżynki z 2020r., ale też najdroższe (3500zł w promocji). Ogólnie lg mają plusa bo są w korzystnych cenach, dużo modeli na centralnej stopie, maja fajny pilot magic i wyszukiwarkę głosową. No i dużo pozytywnych opinii na temat ich systemu, wsparcia dość długie.
#telewizory #telewizor #telewizja #lg #smarttv #androidtv #tv #pytaniedoeksperta
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: LG też mają swoje wady. Marne EPG jak dla mnie. Oddzielne listy dla programów DVB-T i satelitarnych. Koszmarna edycja kolejności stacji tv. Drugi raz bym nie kupił.
@Ramone: Przeżyje to. Mam z 20-25 kanałów z naziemnej i w sumie to nigdy nawet nie pomyślałem, żeby zmieniać kolejność kanałów. W sumie ja to nie będę oglądał typowej tv, bardziej dziewczyna, ale ona to tylko włącza i leci sobie jakiś tvn. Ja chciałbym bardziej z opcji internetowych korzystać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: programy od Polsatu, plus pakiety tv z różnymi stacjami. Wersja na web os to ma może dostęp do 20% zawartości ipli. Porażka xD
@Vadzior no tym że masz gówno zamiast Czerni na rzecz kątów widzenia które w tak małym tv i tak nic nie daja. Ten sm9 jeszcze jako tako bo ma dużo stref ale i tak 3.5k za ips to średni wybór.
@Kris031: No ja czytałem o tej czerni ale w sklepie to różnicy nie widziałem praktycznie. Mam astygmatyzm, z okulary 4,5 na jedno oko, jestem daltonistą. Ale dziewczyna nie ma takich problemów i też nie widziała różnicy miedzy takim led a oled który kosztował 2x tyle.
No ale ok, poleć coś, bo z oledem za 3-3,5tys to cieżko.

A i generalnie to bardziej skłaniałem się ku opcji LG 55NANO863NA/LG 55NANO867NA niż ten
@Kris031: Nie sądzę, że w domu mam lepsze oświetlenie.
q70 to qled. A to przypadkiem nie jest dalej led, tylko samsung sobie tak to nazwał, podobnie jak lg nanocell?
hisense 55u8qf to też led.
@Vadzior no są to dalej Ledy ale na va. Dużo lepiej wypadają kontrastem. Uwierz mi, że tak jak w sklepie się wali na tryb dynamiczny i przy oświetleniu w sklepie to każdy tv wyglada git. Nie chcę ci obrzydzić LG tylko mówię, że ja bym ips za żadne pieniądze nie kupił.
@Chlodny_Pokerzysta: No dla mnie spoko, tylko pojawiają się opinie, że jednak lepiej matryca VA, albo dopłacić do OLEDa. Że na nano brak czerni, itp.
Dla mie nano863 byłoby super opcja bo są dostępne np w mediamarkt, dostaje rabat 300zł na kartę podarunkową, 5 lat gwarancji i jakiś słuchawki lg warte niby koło 400zł.
Masz ten telewizor i możesz coś powiedzieć? Czy była to odpowiedź na zasadzie, najlepszy z listy którą napisałem