Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Umowa najmu została sporządzona na minimum rok, mieszkam w mieszkaniu już 2 lata, w umowie jest zapis odnośnie miesięcznego okresu wypowiedzenia, jeśli chce wypowiedzieć umowę załóżmy 10 października to okres będzie się liczył od 11? Nie ma w umowie żadnego określonego terminu że musi to być od 1 dnia miesiąca kalendarzowego czy coś w ten deseń. Dodam że czynsz jest płacony co miesiąc do 10, rachunki co dwa.

#wynajem #prawo
  • 12
@MissN0b0dy: jeśli umowa na czas nieokreślony, a chyba tak bym ją traktował, to od dnia następującego po tym jak wynajmujący dostanie wypowiedzenie. Czyli np. wysyłasz dzisiaj 3 dni idzie list, ósmego odbiera, to ósmego listopada umowa wygasa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA:

jeśli umowa na czas nieokreślony, a chyba tak bym ją traktował, to od dnia następującego po tym jak wynajmujący dostanie wypowiedzenie


Bzdura niestety. Jak nie jest wprost podane w umowie, to wg ustawy zależy od okresów płatności:

§ 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest
A co napisałem?

Jak nie jest wprost podane w umowie, to wg ustawy

A wg opa w umowie jest "zapis odnośnie miesięcznego okresu wypowiedzenia".


@elf_pszeniczny: no nie ja wysiadam xD twierdzisz, że jak w umowie "jest zapis odnośnie miesięcznego okresu wypowiedzenia" to nie jest to zapis "wprost" więc nie obowiązuje? xD Człowieku, walnąłeś głupotę, chciałeś zabłysnąć, nie wyszło, trudno, zdarza się, ale nie brnij w te swoje głupoty i nie wprowadzaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: ???

W umowie jest zapis więc obowiązuje zapis umowy, a ja ci pisałem co by było gdyby go nie było

I w żadnym przypadku nie obowiązywała by twoja interpretacja "ósmego odbiera, to ósmego listopada umowa wygasa"
W umowie jest zapis więc obowiązuje zapis umowy, a ja ci pisałem co by było gdyby go nie było


@elf_pszeniczny: aha, czyli wyzwałeś to co napisałem od bzdur, żeby napisać o czymś o czym ja nie pisałem? Bardzo mądrze, gratuluję. Przecież odpowiadałem na pytanie OPa, który stwierdził, że ma w umowie zapis z miesięcznym okresem wypowiedzenia, umowę na czas nieokreślony, a ty moją odpowiedź nazwałeś "bzdurą" i jeszcze teraz się wykłócasz