Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Odnosząc się do wpisu o podpaskach: https://www.wykop.pl/wpis/52568337/skoro-podpaski-maja-byc-za-darmo-to-moze-jeszcze-m/ Powinny być darmowe podpaski dla dziewcząt w szkołach. Napiszę jak to wyglądało z mojej perspektywy. Miesiączka była tabu, rodzice dusigrosze, trzeba się było rozliczać z każdej złotówki. Zdarzało się, że nie chodziłam do szkoły, gdy miałam miesiączkę. Jestem ze wsi, więc kupno podpasek w sklepie na wsi odpadało, w szkolnym sklepiku nie było. Tylko w sklepie oddalonym od szkoły, do którego nie zawsze mogłam pójść. Raz musiałam pójść do szkoły, był ważny sprawdzian. Nie miałam wtedy podpasek, musiałam użyć papieru. Niestety przecieklo i byłam obiektem żartów, ale nie kolegów, tylko koleżanek.

A dlaczego ukrywałam miesiączkę przed rodzicami? Bo to był temat tabu, wstydziłam się tego. Jak mamie powiedziałam o pierwszej menstruacji to o mało zawału nie dostała. I niczego mi nie wytłumaczyła, nawet podpasek nie kupiła. Myślę, że niejedna dziewczyna jest w podobnej sytuacji. Dlatego darmowe podpaski w szkołach i przede wszystkim edukacja w tym zakresie to priorytet.
#zalesie #rozowepaski #niebieskiepaski #rozkminy #neuropa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f7c866f605297c54a62b377
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 10
MetalowyDziadek: Wykopki nie mają empatii wobec nikogo, a już szczególnie nie wobec kobiet. Juz wyzywają od #!$%@?. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo każdy janusz(=mirek) chce żeby innym było jak najgorzej. Nie widzi, że korzystne jest to, żeby kobiety mogły chodzić do szkoły, bo potem pójdą zapier.dalać do pracy i podtrzymywać ten #!$%@?łek. Nie, dla januszów wykopków mają siedzieć w domu i krwawić w majtki, bo ich nie obchodzą
LuksusowyMenel: Ok jestem za, niech zatem zostanie na podpaski nałożony specjalny podatek solidarnościowy, z którego takowe będą fundowane ubogim kobietom czy innym biednym dziewczynkom z patologicznych rodzin. Ciekawe ile wtedy kobiet dalej będzie popierać te szlachetne postulaty gdy to one same beda musialy sie na to zrzucać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
MglistaŁania:

Nie widzi, że korzystne jest to, żeby kobiety mogły chodzić do szkoły, bo potem pójdą zapier.dalać do pracy i podtrzymywać ten #!$%@?łek


A później prawda jest taka, że idą studiować socjologie/kulturoznastwo/europeistyke czy inne bzdurne kierunki po których nie ma pracy więc już wieksza jest przydatnosc społeczna Janusza robiacego w Januszexie niż wielkiej pani socjolog pracującej w fast foodzie, które to tylko pozniej sobie elementem wywrotowym dla partii lewicowych

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
DiabelskaKaryna: Po tych bzdurnych kierunkach jest praca w korpo (płacą pit), jest prowadzenie życia i gospodarstwa domowego (płacą VAT, tworzą nowych potencjalnych pracujących). Wiem, na wykopie żadna kobieta nie pracuje, ale w rzeczywistości muszą się utrzymywać. Programistów 1000000k nie ma na tyle, żeby tyle kobiet nie pracowało wcale. A praca nawet Grażyny na kasie, sprzątaczki, przedszkolanki, nauczycielki jest ważna dla ogółu społeczeństwa (wiadomo, dla wykopu nie).

Zaakceptował: LeVentLeCri
ChytrySeba: Przykre to. Z domowych opowieści kiedyś babka mi opowiadała, że jak dostała pierwszej miesiączki to jej mama (moja prababka) dała jej symbolicznego lekkiego liścia w twarz. To były czasy tuż przed wybuchem 2 wojny. Ponoć praprababka zrobiła to samo. Taki niby zwyczaj. Ciekawe ile takiego ciemnogrodu przetrwało do dziś po jakichś wiochach, choć miejsce tamtejszych akcji to była przedwojenna warszawska Praga/Targówek Przemysłowy, czyli w sumie wtedy jak wiocha.

Zaakceptował: sokytsinolop