Wpis z mikrobloga

Mirki w toyocie corolli 2008 benzyna, mojego rozowego zapalily sie kontrolki silnika, trc off i vsc. Auto na malych obrotach "pyrka", tlumik troche od tego lata ( wydaje mi sie ze dziwnie pachnie z rury ale moje wszystkie auta to diesle wiec moze tak ma byc ) po dodaniu gazu nie czuc trzesienia ani niczego innego. Ma ktos pomysl co to moze byc?

#pytanie #motoryzacja #usterka #toyota #corolla #pytanie
  • 13
@baltic-vodka: sonda, katalizator ( aczkolwiek raczej przy wiekszych obrotach powinien sie dlawic ) albo nawet swieca. Tak strzelalemale i tak pod komputer musze podlaczyc. Stalo sie jak rozowa wjechala na duza dziure wiec to mialo na pewno wplyw.
@Crow7422 w Toyotach i Lexach większość błędów silnika powoduje zapalenie się kontrolek kontroli trakcji, VSC oraz Check Engine. Nie ważne czy lambda, czy świeca czy cokolwiek innego. System ostrzega że usterka mogąca wpływać na systemy związane z bezpieczeństwem aktywnym.
@peja_ricardo12 tak nagle zaworów nie trzeba ustawić, tym bardziej że w Toyocie to proces który trwa setki kilometrów. Jak nie ma LPG to sprawdzenie co 50-60tysiecy, regulacja na benzynie w sprawnym silniku to rzadkość. Mam znajomego który przelaral ponad 400 tys i nigdy ich nie, regulował bo przy sprawdzaniu był nominał.

Znowu u mnie w 2jz który miałem w LPG - poprzedni właściciel miał gówniana instalacje i luzy były ustawione na najniższych
@Pan-K cewka, świece, przepływomierz. Jak ma gaz to luzy warto sprawdzić ale to rzadkość.

Na ciepłym i zimnym nierówno chodzi czy tylko na ciepłym? Jak po rozgrzaniu objawy się nasilają to pewnie cewka.