Wpis z mikrobloga

Lepiej kupic macbooka pro 13 czy air? Obydwa kosztuja 6500.
Pro: 256 GB dysku Air: 512 GB
Ekrany takie same, ale Pro ma lepsze odwzorowanie kolorow i 500 nitow a air 400
Pro: i5 1,4 GHz 8 generacja Air: i5 1,1 GHz 10 gen.
Pro ma minimalnie lepsza karte graficzna no i ma touchbar.

Patrzac na podzespoly to Air wydaje sie lepsza opcja bo wiecej pamieci i najnowszy procesor za taka sama kase, ale Pro bardziej podoba mi sie wizualnie i ma touchbar (fajny gadzet).

Nwm co robic, help

#apple #technologia #komputery #macbook
  • 25
@Namibaterra: w tej samej cenie mozna miec 2 skoro op mowi o 6k. Podzespoly pewnie podobne wydajnosciowo nie mam jak sprawdzic. Ja mam pro za 12k i dla mnie to poprostu xD. W szczególności ze niektorzy kupują go do montowania filmow to polecam poszukac na yt jak one sie psują i sa smieciem bo naprawic sie nie da. Jak zalanie je uwala przez zly projekt plyty. Juz nie wspominajac ile os
@h1shc0d3: XD mój air od 4 lat śmiga jak nowy i ani razu nie musiałam z nim nic robić. Przy lapku windowsowym już dawno musiałabym coś czyścić itp. Nie wiem z jakimi MacBookami pracujesz ale ten mój do domowego użytku to najlepsza inwestycja ever. Do tego synchronizacja z Apple Watch i iPhone to cudo. Kupuje teraz iPada do kompletu. A kasa to kasa jak kogoś stać i chce to wydaje
@LukasCzubak: Tak wiem :) niedawno sam sie zastanawiałem i kupiłem air i żałuje ze nie wziąłem pro. Ten co mam służbowy lepiej sobie radzi. Prosta apke w react native i paroma elementami natywnymi kompilowal duzo dluzej niz pro. Myslalem ze nie bedzie az takiej różnicy. A air zaczął wyć grzać sie i trwało to o polowe dluzej.
@zmudeg: My w robo lecielismy na airach lata temu do big data, wiadomo ze w chmurze, ale airy dawaly rade. Sam bralbym pro bo mam pro, ale ten #!$%@? touchbar to zlo, tak samo usbc :/
@4n000n: Zależy na który sposób patrzeć na Touch bar. Niektórzy lubią zwykle przyciski a niektórym ułatwi prace touchbar. USB C to może być udręka ale trzeba się z tym liczyć i kupić HUBa.