•  

292 + 1 = 293

Tytuł: Coś się kończy, coś się zaczyna
    Autor: Andrzej Sapkowski
    Gatunek: opowiadania
    Ocena: 7/10

Ostatnia, przynajmniej na jakiś czas książka Sapkowskiego, za którą się zabrałem. Aż dziwne, że sięgnąłem po nią dopiero pierwszy raz. Z drugiej strony, miałem wrażenie, że część opowiadań znam. Może czytałem je w jakichś antologiach, albo czytałem o nich. Nie mam pojęcia.

Tom zawiera osiem opowiadań, które dla mnie są dość nierówne.
    Podobały mi się opowiadania "Droga, z której się nie wraca", "Tandaradei!", "W leju po bombie" (to dostało Zajdla w 1993) i tytułowe "Coś się kończy, coś się zaczyna"

pokaż spoiler Piękne, osadzone w mini-fabule streszczenie całej sagi o wiedźminie. Za to jedna gwiazdka w górę.

Całkiem spoko było "Zdarzenie w Mischief Creek".
    Nie podobała mi się cała reszta, czyli trzy opowiadania. I o ile "Bitewny pył" jeszcze jakoś zniosłem, tak "Muzykanci" i "Złote popołudnie" bardzo mnie wymęczyły.

pokaż spoiler Może dlatego, że są o kotach, a ja nie jestem fanem tych zwierząt.

Aż się trochę dziwię, że oba ostatnie zostały docenione. "Muzykanci" dostali nagrodę im. Natalii Gall (nie wiem co to za nagroda, nigdy nie słyszałem), to drugie było nominowane do Zajdla w 1997. Choć z tego co pamiętam, to był okres kiedy przy Zajdlach pojawiły się kontrowersje. W każdym razie gdybym ja o tym decydował, to bym ich nie wyróżnił. Wtedy to nie była moja decyzja, natomiast dziś, moją wypokową nagrodą im. Georga Starka wyróżniam te, które wymieniłem na początku. Przynajmniej wyróżniam z tego zbioru.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter

źródło: supernowa.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Za tydzień, w odstępach kilku dni czeka mnie:

1. Korekcja wzroku - 12 tysięcy zlotych
    2. Operacja dwuszczękowa - 32 tysiące złotych (wcześniej nosiłem aparat dwa lata - lączne koszty ok. 14 tysięcy złotych).
    3. Korekcja czubka nosa - 20 tysięcy złotych
    4. Plastyka górnych i dolnych powiek - 20 tysięcy złotych.
    5. Przeszczep włosów w Turcji - 15 tysięcy

Łącznie 113 tysięcy. Mógłbym za to mieć samochód albo wkład własny. Pracowałem na to trzy lata za granicą. Mam nadzieję, że będzie warto. Za dwa miesiące dla plusujących zdam szczegółową relację ze wszystkich operacji.

Życzcie mi powodzenia w bycie przez jakimś czasie opuchniętym do granic możliwości na twarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wyglad #zdrowie #operacjeplastyczne #redpill #blackpill #zwiazki #seks #logikarozowychpaskow #feels
    pokaż całość

odpowiedzi (130)

K%@ MAĆ, W 2015 ROKU, PRZED PIS:
    -300g mięsa, szpinakowe tagliatelle z kurkami, 12zł - bistro tesco
    -zapiekane polędwiczki z kurczaka z pomidorem, serem, bazylią, 10zł bistro tesco
    -schabowy, buraki, ziemniaki, 12zł bistro tesco
    -pizza w da grasso z dużą ilością krewetek, 30zł (dzisiaj 80zł)
    -duży shake z borówkami, bananem, na siłowni, 8zł (dzisiaj 18zł)
    -wielka pizzerka w małej piekarni, 2,50zł (dzisiaj mała pizzerka, 4,99zł)
    -wielki obiad w lokalnym zajeździe, schabowy, ziemniaki, surówki (15zł), dzisiaj lokal nie istnieje
    -wielka shoarma w restauracji sfinks, frytki, ziemniaki, fura mięsa, gratis baklava, 25zł, lokal nie istnieje

W CHOLERĘ LOKALI SIĘ ZLIKWIDOWAŁO. MASA LOKALNYCH FIRM PADŁA. WSZĘDZIE PUSTKI I LOKALE DO WYNAJĘCIA. Pamiętam jak biznesy kwitły, wręcz był ogrom wszelkich sklepów, lokali, restauracji w moim mieście. Wyparowało to.
    #bekazpisu #ekonomia #biznes #gospodarka
    pokaż całość

odpowiedzi (143)

Co byście zrobili na moim miejscu?
    Prolog jest taki że udało mi się kupić rodzicom 3.5t ekogroszku z PGG na swoje dane, rodzice biedni nie są (tata pracuje za granicą, niedawno młodemu kupili moto za 6k a ma 15lat) a auto mam zarejestrowane na tatę bo OC tanie.
    Ubezpieczenie wychodzi wiec zażartowałem że w ramach ostatnich urodzin i jako podziękowanie za kupno węgla mogliby mi opłacić to ubezpieczenie, mama stwierdziła że chyba mnie „coś boli”, poczułem się jakby mi ktoś w twarz napluł, bo Ja ślęczę przy tym kompie od maja a oni nawet dziękuje nie powiedzieli. Mam plan żeby ten węgiel sprzedać dalej po prostu, Ja mieszkam w bloku wiec opał mi nie potrzebny a oni może by nabrali do mnie trochę szacunku, jedynie co to mi babci szkoda bo ona niczego nie zawiniła a też tam mieszka.
    #rodzina #logikarozowychpaskow #pytanie #gownowpis
    pokaż całość

odpowiedzi (263)