Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi jako totalnemu laikowi.Za każdym razem słyszę że Xbox to konsola bez sensu gdyż nie ma na nią exów.Za każdym razem gdy podaje się przykłady gier typu GOW,Forza itd możemy usłyszeć że nie jest to prawdziwy "ex" bo wyszedł również na komputery.No oczywiście zgodzę się ale z punktu biznesowego jaki sens ma ograniczenie exów tylko do konsoli?Wydaje mi się że z punktu widzenia biznesowego to żaden

-Chcesz zagrać w te gry na kompie?No spoko ale i tak odpalasz dole Microsoftowi bo te gry ruszają tylko na Windowsie,to co nie zarobili na tym że kupiłeś konsole to zarobią na tym że kupiłeś licencje Windowsa i jednocześnie jeszcze bardziej go "popularyzujesz" prosta zasada.Im więcej użytkowników danego systemu tym jest bardziej popularny,tym więcej firm tworzy na niego soft więc tym więcej użytkowników go kupuje.
-Gra jest dostępna na więcej platform = Więcej sprzedanych sztuk ale jednocześnie jest tylko na system Microsoftu więc w żaden sposób nie wspierają konkurencji.
-Napędzanie sprzedaży konsol?No niby tak...ale po co?Skoro na produkcji konsoli tylko się traci a robiąc tak mielibyśmy multum użytkowników którzy kupili konsole tylko dla jednej gry czyli na tych ludziach tracimy (Za każdym razem gdy wychodzi większy tytuł AAA tylko na konsole to miliony ludzi kupuję konsole po to by tylko pograć.3-4 tygodnie po premierze jest potem wysyp tych konsol na allegro albo użytkownicy je sobie zostawiają)
-Jeśli jesteś bogatszym graczem i odpaliłeś tą grę na konsoli,spodobała ci się chcesz odpalić ją w lepszej jakości?To znów musisz złożyć kompa i odpalić Microsoftowi dole za system operacyjny...W drugą stronę to nigdy nie pójdzie,bo nie kupisz konsoli po to by pograć w ten sam tytuł który jest dostępny na PC
-Im bardziej popularny jest ich system tym bardziej przyszłościowo mogą ciągnąć z tego większe profity.Przeciętny użytkownik niechętnie spojrzy na urządzenie opartę na systemie firmy której nie zna...Z kolei jeśli już współpracuję z innymi produktami tej firmy to chętnie się na to zdecyduję.Dziś mamy konsolę i komputery...Skąd wiemy co przyniesie przyszłość i jaki rynek będą chcieli zdominować?

Naprawdę...niech ktoś mi logicznie wytłumaczy po co w przypadku Microsoftu wydawać grę tylko na jedną platformę () poza oczywiście argumentem że takim sposobem zamkną usta internetowych napinaczy
#komputery #xbox #xboxone #konsole #ps5 #playstation #konsole
  • 15
@radkiewiczmariusz: Przecież w każdej generacji to gry sprzedawały sprzęt. Za każdym razem jak była premiera Last of Us, God of War czy Uncharted to sprzedaż konsoli Sony szybowała w górę jak szalona. Ludzie kupują sobie te konsole i zazwyczaj ich potem nie sprzedają tylko wyszukują kolejne tytułu na nie. No i przez ostatnich parę lat było sporo takich momentów, że ktoś powiedział "Wyszło God Of War, pora kupić PS4 bo na
Tommy__ - @radkiewiczmariusz: Przecież w każdej generacji to gry sprzedawały sprzęt. ...

źródło: comment_1602522906MgX4ajcYdK3rn1RJrqghV3.jpg

Pobierz
@Tommy__: @radkiewiczmariusz: A mi się wydaje, że tylko mała garstka posiadaczy Xboxów to ludzie, którzy posiadają mocne PCty i dodatkowo zawsze wolą na nim zagrać.
Ja mam mocnego kompa, który uciagnie wszystko na ultra, ale nie mam ochoty grać na kompie. Dlatego mam Xboxa, żeby wygodnie siąść przed TV i odpalić coś. Nie analizuję, czy gra jest ładniejsza na pc czy na konsoli, bo mnie to wali.

A większość osób,
@Tommy__: Robisz dość mocno szmatę z logiki..

"Przecież w każdej generacji to gry sprzedawały sprzęt." - No właśnie nie do końca...
-W przypadku PSXa jego ogromnym argumentem było to że był mega tanim czytnikiem płyt CD , ludzie kupowali go nieraz tylko po to = Więcej użytkowników, więcej gier tworzonych na niego
-Ps2 jeden z najtańszych odtwarzaczy DVD na rynku,pierwsza konsola z takim napędem umożliwiająca odtwarzanie płyt DVD
-PS3/XBOX 360 .PS3
@Tommy__: Btw...Co do tytułów gier, pracowałem kiedyś w markecie z elektroniką.Na premierę WII U mieli 3 konsole zamówione..Też ta konsola broniła się tytułami bo był Mario Maker,Zeldy,Super Smash Bros,Mariany,Bayonetta 2 i ....Za całą żywotność tej konsoli sprzedały się 2 sztuki ¯\_(ツ)_/¯
@Tommy__ Ale ty wiesz, że argument że gry sprzedają konsole to był ważny w 2003 roku przy PS2. Liczba exow między PS2 a PS4 to ogromna różnica. PS2 i PS3 kupowało się dla gier i gatunków których nie ma na PC. Teraz 95% gier wychodzi na wszystkie platformy. Wynik sprzedaży ps4 to tylko sentyment. Zesracie się w nadchodzących miesiącach
@radkiewiczmariusz: Zacznijmy od tego, że po co komu pc. Ja swojego pozbyłem się 5 lat temu i byłem chyba ostatni na swoim osiedlu deweloperskim. Ultrabooki wypierają pc, a u graczy coraz powszechniejszy jest zestaw ultrabook+konsola. Przynajmniej tak jest u ludzi zarabiających powyżej średniej krajowej, ale z biegiem czasu dojdzie to też do mas. Bawienie się w pc ad2020 to jakieś sadomaso: absurdalnie drogi wysokopółkowy hardware, pełno cheaterów i dzieci na multi
@AndrzejBreivik: No w sumie nie do końca ;_; Mam monitor Full HD i kompa który odpala każdą grę w Ultra 1080/60 fps (Ryzen 5 2600,1660 TI,16gb ramu)No niby teoretycznie powinienem grać tylko do końca na kompie bo wydajność o wiele lepsza niż konsola...Ale gram tylko w gry online na kompie (Left 4 Dead 2,Wow) wydaje mi się że moment kiedy ludzie zleją już całkowice granie na kompie to moment w którym
@AndrzejBreivik bzdury gadasz, właśnie od paru lat PC przeżywają odrodzenie, na Steam według statystyk siedzi coraz więcej graczy, Epic Games ostro inwestuje w ten rynek, Microsoft z resztą też.

W USA 10 lat temu PC gamingowe były na wymarciu, w sklepach były gry tylko na konsole a cyfrowa dystrybucja wszystko odmieniła.

Teraz też karty z serii RTX 3000 są wszędzie mega ciężko dostępne
No niby tak...ale po co?Skoro na produkcji konsoli tylko się traci a robiąc tak mielibyśmy multum użytkowników którzy kupili konsole tylko dla jednej gry czyli na tych ludziach tracimy (Za każdym razem gdy wychodzi większy tytuł AAA tylko na konsole to miliony ludzi kupuję konsole po to by tylko pograć.3-4 tygodnie po premierze jest potem wysyp tych konsol na allegro albo użytkownicy je sobie zostawiają)


@radkiewiczmariusz: Tytan logiki i interpunkcji. Jeśli
@radkiewiczmariusz: exy fajnie jak na siebie zarabiają, ale ich główną funkcją jest bycie zachętą do wejścia do ekosystemu i pozostania w nim. Większość kasy właściciele platform zarabiają na 30% ze sprzedaży GTA, Call of Duty, Fify, innych gier oraz mikropłatności do nich oraz takiego Fortnite czy pozostałych Gaas. Dodatkowo masz subksrypcje, które stanowią źródło miliardów przychodu rocznie, oraz przy okazji wiążą użytkownika z ekosystemem (jak ktoś ma nazbierane kilka lat gier