Wpis z mikrobloga

Generację można uznać już w zasadzie za zamkniętą. Ludzie kupowali PS dla gier. I faktycznie Sony miało 3x więcej dev studio, niż Xbox. Teraz Xbox ma o 7 więcej, niż Playstation. Ludzie dalej argumentują zakup PS exclusivami... Przez wiele lat używałem PS4, niedawno przesiadłem się na Xboxa, więc lubię myśleć, że mam skalę porównawczą. Game Pass jest po prostu kapitalny, i tylko osoby, które nie miały z serwisem kontaktu mogą go deprecjonować. Kontroler do Xboxa jest o wiele wygodniejszy. Layout padów do PS jest po prostu zły i żadne "rewolucje" tego nie zmienią. Obsługa klienta również jest po stronie Xboxa. Przede wszystkim SeriesX oferuje lepsze bebechy w tej samej cenie. Myślę, że różnicę zobaczylibyśmy już teraz, gdyby Sony wysłała kilkadziesiąt sztuk PS5 do recenzji, tak jak zrobił to Xbox. Fakt, że siedzą cicho jak mysz pod miotłą wydaje mi się dość znaczący. Jedyny powód, by kupić PS5 to znajomi, z którymi będziemy się bawić - i tyle. Już całkiem niedługo nikt nie będzie mówił, że Xbox nie ma gier. Koronny argument fanów Sony - exclusivy - zniknie jak łzy w deszczu.
#xbox #xboxseriesx #playstation #ps5
  • 14
@HollowHusk: Żeby te exy Sony były jeszcze jakieś świetne. A niestety, mimo że trafiło się kilka perełek w tej generacji, to jednak większość exów to nadmuchane, przypominające bardziej filmy niż gry produkcje, zrobione pod przeciętnego Kowalskiego. Bloodborne i P5 były jednak super. Bardziej już spodobały mi się exy na Switcha, chociaż i Switch ma w tym roku spory problem z grami.

Ogólnie to nie jestem fanem żadnej platformy. Najwięcej gram na
@HollowHusk: deprecjonuje gamepass mając z nim kontakt ( ͡° ͜ʖ ͡°) straszliwe gowno. Mam oba kontrolery, ds4 jest wygodniejszy w #!$%@?.

Zawsze mnie śmieszy to narzekanie że sony siedzi cicho XD co mają reklamować jak wszystko zeszło, wiem że autorzy tego hejtu rozumem nie grzeszą ale to ms musi stać na głowie żeby coś tu ugrać. Pokazali ten teardown imo niepotrzebnie (chociaż fajne rzeczy wyszły) żeby zatkać
@to_niezle: nie mam pc do gier nie zamierzam mieć, interesuje mnie tylko wygodne granie na kanapie przed tv(bez ciągania kabli po salonie i innych takich) i gamepass to dla mnie akurat duży argument za Xboxem :) ale poczekajmy do premiery, ciężki wybórb przede mną! ( ͡º ͜ʖ͡º)
@HollowHusk: No ja się niestety z Tobą nie zgodzę, posiadam game passa i szczerze oprócz Forzy nie ma tam dla mnie kompletnie nic ciekawego, zresztą większość interesujących mnie tytułów ograłem juz bez pomocy GP. Jesli chodzi o pada to mi sie wygodniej gra na tym od ps4 tak samo grając w Forze na PC również używam pada ps4 (wygoda) - nie każdemu odpowiada kontroler z Xboxa. Microsoft kupił studia ale to