Wpis z mikrobloga

Czekałem bardzo na wczorajszą konferencję Apple. Miałem nadzieję, że w końcu zaprezentują coś, co będzie jakąś innowacją względem poprzednich modeli i w końcu przekonają mnie do siebie swoim ekosystemem.

Niestety cała prezentacja sprawiała wrażenie mydlenia oczu, pokazywania jakie Apple jest wspaniałe, wszystkie usprawnienia są takie cudowne i amazing, mimo, że ich konkurenci zaprezentowali już dawno to samo. Nie widzę prawie żadnej zmiany względem poprzedniej generacji, wprowadzenie 5g to jest standard, który będzie mieć każdy nowy telefon, a który prawie nic nie zmienia, bo 4g mnie po prostu większość zadowala. Procesor? Spoko, chociaż każdy nowy telefon ma ostatnio dobre bebechy, przez co nie mulą jak te z 2012 roku.

Aparat, na który czekałem w dwunastce się nie zmienił, więc zapewne nocne zdjęcia będą wychodzić równie słabo. Miałem kiedyś przyjemność pobawić się iPhonem 11 Pro Max i mimo, że faktycznie zdjęcia robione za dnia wychodziły super, tak nocą cały czas pryskał, aparat gubił ostrość i przy jednej latarni w tle potrafił prześwietlać spory obszar zdjęcia.

Trochę śmiać mi się chce z wszystkich, który są naprawdę zachwyceni po tej konferencji. Ta firma po prostu mydli oczy i dyma swoich zwolenników na tyle, że nawet #!$%@? na ładowarkach poskąpili xD

Szkoda, że Sony odeszło w niepamięć, bo kilka lat temu robili naprawdę świetne telefony. Samsung to jakiś żart, każdy ich telefon w cudowny sposób zwalniał po wypuszczeniu ostatniej aktualizacji po 2-3 latach od jego premiery.
Xiaomi? Było spoko do czasu, kiedy nie stało się bardzo popularne. Niestety jakość ich zdjęć pozostawia wiele do życzenia..
W tym roku postanowiłem dać szansę flagowcowi od Google. Nie są zbyt popularne przez ich małą dostępność w Europie, więc zobaczymy co z tego wyjdzie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pijcie ze mną kompot, bo cieszę się jak cholera ()

#apple #iphone #telefony #pixel #google
Pobierz
źródło: comment_1602668059XXBJDKcKvtuop1IYY8UCfq.jpg
  • 19
@koeskoes: w UK nie widziałem ani razu Pixela w czyichś rękach, znajomi mają tylko Huaweie, Samsungi, Apple.

@kermirz: dokładnie to xD 5G nie jest żadną nowością, a rzeczą, która po prostu nadchodzi i każdy musi się na nią przygotować. Głupotą było by, gdyby tego 5G nie wsadzili do ich nowej serii.

Pixela już zamówiłem. Mieszkam w UK, a Vodafone ma go już w swojej ofercie, więc powinni mi go wysłać
Pobierz
źródło: comment_1602669243hsCUjlHjJri0sZaya93kvB.jpg
@DartNorbe: do Andka, szczególnie czystego tak jak w Pixelu myślę, że idzie się łatwo przyzwyczaić, zwłaszcza, że nie ma w nim żadnych zbędnych aplikacji od producenta, co często mnie denerwowało w Samsungach i Sony.

@kermirz: jasne, planuję wrzucić swoją minirecenzję, więc zawołam Cię jak już go dostanę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@tytanowy_kalafior: zgadzam się z tobą ponieważ prawdę powiedziawszy też czekałem na prezentację ip12 i jestem dosyć mocno rozczarowany, 12mini/12 to trochę żart cenowy w stosunku do pamięci/ekranu etc. i również rozważam zakup pixel 5, niestety w niemczech wszystkie na ten moment poszły, daj znać jak dojdzie!
@powiedz_czy_ty_wiesz: no dobra, ale co to nam daje? kolejne cyferki w antutu ? czy naprawde odczujemy roznice? Pytam sie serio, jak ktos nie gra to czy odczuje roznice? Jedyna roznica jaka widzialem w snapie 636 (Redmi note 5 pro) a 845 (op6) to szybkosc w postprocessingu w gcam. Ale nie wiem jak to wyglada w prawdziwym oprogramowaniu od googla.

PS. Ja nawet w grach nie odczulem roznicy.
@kermirz: na dobrą sprawę zastosowany procesor to może imo dłuższy czas renderowania fot, choć nie sądzę by wpłynęło to nawet na to... z mojej perspektywy to czysto cyferkowy temat który nie ma znaczenia jeżeli procek nie jest z najniższej linii procesorów... :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tytanowy_kalafior: Witam w klubie sam rok temu kupiłem Pixela 2Xl najlepiej wydane 800zl w zyciu. Masz bardzo fajny aparat by uwiecznić każde wydarzenie w swoim życiu w połączeniu z nieograniczona liczba zdjęć w google photos łatwo do nich wrócić. Z asystenta korzystam często - nawet budzika nie pamiętam kiedy ręcznie ustawialem.
Niedawno wleciał Android 11 - chociaż tak od KitKat zmiany są naprawdę małe dla przeciętnego Kowalskiego.
@tytanowy_kalafior: Kupiłem w sumie niedawno by o na początku pandemii iPhona 11 i jak narazie żaden z moich androidowych telefonie nie ma podjazdu. Myślałem o pixelu ale jednak bateria tragiczna w tym telefonie nie wiem jak z 5 jest ale 4 była bardzo slaba. Nie wiem czy zmienię telefon na androida kiedyś narazie jestem bardzo zadowolony i zdjęcia i support generalnie to jest to bardzo stabilny telefon i tyle. Nie jestem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tytanowy_kalafior: do mnie też jutro przychodzi pixelek piątka. Piję z tobą kompot. Porzucam wysłużony redmi 5 który już nie może pół dnia wytrzymać jeśli gdzieś jadę i nawigacji używam albo za dużo muzyki słucham -_- Całe życie z Chińczykami a teraz zobaczyłem co żona dostała w pakiecie kupując 4a i stwierdziłem ok, no to pixel 5. Najbardziej cieszę się na dobre zdjęcia, małą formę, czytnik linii tam gdzie lubię i się