Wpis z mikrobloga

Według 77-latka, Schumacher był bliski debiutu w Formule 1 już podczas Grand Prix Eifelu, przed którym Antonio Giovinazzi uzyskał niejednoznaczny wynik testu na koronawirusa. „Giovinazziemu przytrafiło się to samo co Albonowi. Pierwszy test wyszedł niejednoznacznie, więc Mick niemalże stanął przed szansą debiutu”.


Jeżeli traktować słowa Helmuta Marko poważnie (co wcale nie jest takie oczywiste), Robert Kubica pomimo roli zawodnika rezerwowego nie zastąpiłby niedysponowanego Giovinazziego. Pytanie, po co w ogóle w takim razie oficjalny kierowca rezerwowy, skoro w nagłej sytuacji do kokpitu może wskoczyć każdy? W przypadku Racing Point było podobnie i o ile Hulkenberg wydawał się pewniejszym wyborem niż Vandoorne czy Gutierrez, o tyle niezbyt to uczciwe w stosunku do tych zawodników. Z drugiej strony uświadomiłem sobie, że mimo wielu opinii, jakoby rezerwa u różowych była lepszą opcją niż w Alfie, nastąpiłby wylew żółci na niespotykaną dotąd skalę, gdyby się okazało, że i tak zeropodiumowiec wskakuje sobie za kierownicę RP20 i zdobywa punkty.

Źródło cytatu: https://www.f1wm.pl/news/48452

#f1 #kubica
  • 21
@erb0: Ty to chyba od gekona jesteś, ile razy można powtarzać, że wyścig jest w niedzielę, P20 to mial Robo w Austrii 2019, tym samym jest jednym z niewielu kierowców, którzy mogą się pochwalić kompletem(jak na dzisiejsze czasy 10 zespołów w stawce) ukończonych pozycji w wyścigu od P1 do P20 , ktoś kiedyś nawet wrzucił wtedy, kiedy dokładnie zajmował poszczególne miejsca, w sumie na yt też to jest.

I tak wg
@yasiupl1: Zdobył P8 miejsce bolidem, którym Perez zdobył P4. Z tego jest rozliczany, a nie, że sobie wskoczył na P8 startując z P20.

Swoją drogą chyba i tak mu nieźle poszło jak dla mnie, bo jednak pierwszy raz na tym torze to jechał w kwalifikacjach.
@erb0: EDIT jakbym miał do wyboru wziąć udział w kwalach i wyścigu, albo nie wziąć, to bym wziął :P miałbyś przynajmniej co pisać, że się ośmieszyłem, albo nie ośmieszyłem :D
EDIT2 czemu wgl ja to #!$%@? piszę.....
EDIT4 @CherryCz0pek: Pamiętaj, że to jednak hulkenberg, gość ma taka alergie na podium, że nie zdobyłby go nawet jakby 17 kierowćow odpadło
@erb0: gdyby nie barierka, to mielibyśmy mistrza świata z czerwonej stajni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak wgl to masz rację stary, nawet jak nie masz racji, to w sumie trochę masz rację, biję się w pierś, wygrałeś, możesz otwierać szampana w przeciwieństwie do Hulkenberga hehehhehe