Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś te zjawisko: jak to jest, że przez te wszystkie stulecia kler jest w stanie tak manipulować chłopstwem, że te kompletnie nie widzi jak jest #!$%@? na kasę?

Pojeździjcie sobie po wiochach i poobserwujcie - przecież ten kontrast jest tak wyraźny jak postępująca łysina dudeła: wielki kościół, w środku kiczowate, ale bogato zdobione rzeźby i witraże, obok tego równie duża plebania, często nawet wyższa od samego kościoła bez uwzględnienia wieży, na wjeździe czyściutki nowy samochód z salonu (drugi pewnie w garażu), wokół piękny i zadbany ogród (oczywiście ogrodzony wysokim płotem, żeby nikt się nie pałętał).

To wszystko otoczone jest rozpadającymi się chałupami pamiętającymi PRL (a może nawet Niemca), często jeszcze pokrytymi eternitem, ogrodzonymi dawno przegniłymi i przewróconymi przez wiatr sztachetami... ogólnie obraz nędzy i rozpaczy.

#polska #religia #katolicyzm #bekazkatoli #bekazprawakow #ateizm
Pobierz throwaway2137 - Wyjaśni mi ktoś te zjawisko: jak to jest, że przez te wszystkie stule...
źródło: comment_1602761848QnSp9bGNagvDF4LrLBeyZT.jpg
  • 7
@Radysh: pewnie wioski popegieerowskie na Mazurach czy na Pomorzu Zachodnim, ale to zwykle biedne parafie, na które trafia się za karę. Mało ludzi chodzi do kościoła, bo większość nie trzeźwieje po sobocie, a ci co chodzą mało dają, bo nie mają z czego. Najbogatsze parafie w Polsce to miasteczka w Małopolsce i na Podkarpaciu. Duże parafie, prawie wszyscy mieszkańcy chodzą i na tacę nie skąpią (rzadko kiedy ktoś wrzuca monety).
Nie zapomnij jeszcze, że żadna plebania nie może się obejść bez gosposi, która gotuję, pierze, sprząta i kto wie co jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To wszystko otoczone jest rozpadającymi się chałupami pamiętającymi PRL (a może nawet Niemca),


@throwaway2137:
Pojeździłem, mieszkałem (tylko rok) - fałsz.
100x lepsze to niż gnieżdżenie się w blokowisku - jeżeli chodzi o wygodę mieszkania, praca itd. to inne kwestie.