Wpis z mikrobloga

Moja mama 50+ z 30 letnim stażem pracy w polskiej służbie zdrowia właśnie przechodzi ciężko koronawirusa. Na szczęście powoli jej się polepsza i nie wymagała hospitalizacji. Według Sasina za mało się angażowała. Pewnie dlatego kazali obcinać koszty na środkach ochronnych, dezynfekcyjnych oraz planują obniżenie pensji, która wynosi niebywałe 2800zł na rękę. Jeden plus - jedno splunięcie na twarz pisowcom.

#sluzbazdrowia #pielegniarki #koronawirus #covid19 #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 96
@notoelo: No witam Mirabelke. Moja mama tak samo przechodzi koronawirusa ze średnimi objawami. Temperatura bóle mięśniowo stawowe, temperatura co jakiś czas i wszystko ciągnie się już prawie 2 tygodnie. Ogólnie słaba jest przez tego wirusa teraz. Miała robiony wymaz żeby sprawdzić czy dalej ma wirusa i czy może wrócić do pracy i niestety dalej wynik pozytywny... mama na kontrakcie wiec jak siedzi w domu to nie zarabia wiec oprócz choroby to
@majFriend o matko, 2 tygodnie? Zdrowia dla mamy! Wspieraj ją w tych chorych czasach jak tylko możesz :(. Kontraktowe pielęgniarki i położne mają jeszcze gorzej :(.
U mojej niedługo minie 10 dni kwarantanny, ciekawa jestem czy w ogóle będzie wymaz po, czy sanepid będzie miał wszystko w dupie jak zwykle - bo mój ojciec i siostra nie mają realnej kwarantanny, izolują się dla dobra społeczeństwa SAMI. Nikt się nie skontaktował, nie wykonał
@bonifacy_pankracy: tak #!$%@? to jest myśl, nie dość że lekarzy brakuje, to niech się jeszcze pozjeżdżają z różnych szpitali na demonstrację. A może my zamiast siedzieć na dupach powinniśmy wyjść na ulice w imię solidarności z tymi którzy odwalają najgorsza robotę.
@notoelo: trochę przesadziłem bo w sobotę mijają 2 tygodnie ale jest już blisko. Wymaz będą musieli zrobić bo większość szpitali chyba nie może przywracać pracownika do pracy bez 2 pozytywnych testów (tak przynajmniej jest u mamy w szpitalu w Gdańsku). Są robione 2 dni z rzędu. I oba musza wyjść negatywne aby wrócić do pracy.
Zdarza się ze testy te bywają fałszywie dodatnie i fałszywie negatywne dlatego tez załamuje taka bezsilność.
@bonifacy_pankracy służba zdrowia regularnie strajkuje - pamiętasz jak pisowskie media kazały #!$%@?ć na zachód rezydentom i pielęgniarkom? Mieliśmy mieć przecież napływ 10 Ukraińców na jedno miejsce po tych niewdzięcznikach.
Problemem jest brak poczucia jedności w grupie i napięcia między zawodami. Ostatnio jak był strajk to ratownicy medyczni się złamali i odpuścili, już nie pamiętam ile dostali od rządu ale chyba skończyło się na obietnicach ¯_(ツ)_/¯. A lekarze jak walczą, to tylko pod
@notoelo spokojnie, już uruchamiają szczujnie i szukają winnych u lekarzy. #!$%@? mnie strzela jak to stado baranów i ch***w bez szkoły przeznacza 2 mld zł na partyjne gówno. Czacie ? Holecka dostaje 400 k na miesiąc a pielęgniarka 2300 xD. #!$%@? ku pokrzepieniu serc. A teraz ta #!$%@? będzie dostawać kasę za szczanie na służbę zdrowia publiczne i nastawianie ludzi przeciw sobie. Jeszcze jest narodowy czempion co przeje*bal 70 mln. I minister