•  

  Podsumowanie koronawirusa w Wiadomościach TVP: Sierpień 2020 #tvpiscodzienny - serdecznie zapraszam do obserwowania tagu

  Świetna sytuacja gospodarcza, jesteśmy gotowi na jesień, wymiana wybitnego Ministra Zdrowia (którego zła opozycja atakowała), a pandemia się kontroluje. Taki był sierpień.

  Przedstawiam wam analizę wiadomości TVP od Maja do Września 2020, dzięki której dowiemy się, że kondycja naszego państwa jest bardzo dobra i nie trzeba się martwić. Przeanalizujemy wszystkie informacje na temat koronawirusa. To już 4 z 6 planowanych wpisów cyklu. Zostanie już nam tylko wrzesień i październik.

  1 część: Podsumowanie koronawirusa w wiadomościach TVP w maju: https://www.wykop.pl/wpis/52643059/podsumowanie-koronawirusa-w-wiadomosciach-tvp-maj-/

  2 część: Podsumowanie koronawirusa w wiadomościach TVP w czerwcu: https://www.wykop.pl/wpis/52673841/podsumowanie-koronawirusa-w-wiadomosciach-tvp-czer/

  3 część Podsumowanie koronawirusa w wiadomościach TVP w lipcu: https://www.wykop.pl/wpis/52726809/podsumowanie-koronawirusa-w-wiadomosciach-tvp-lipi/

  Przed podsumowaniem polecam do zaobserwowania mojego Twittera (polityczne tematy) https://twitter.com/AdiKjax oraz zostawienia lajka na stronie na Facebooku TvPiScodzienny https://www.facebook.com/tvpiscodziennyskrot/

  Każdy oddzielny akapit oznacza, że informacje nt. Covid pochodzącą z innego materiału (kolejność taka, jak w wydaniach wiadomości). Pogrubiłem najciekawsze (moim zdaniem) informacje.

  Źródło: Podsumowanie Lipca i Sierpnia 2020: https://www.wykop.pl/wpis/51843125/podsumowanie-lipca-i-sierpnia-2020-z-tvpiscodzienn/

  8 Sierpnia miał miejsce 1 skrót po moim powrocie z wakacji

  Szczególne zasady w 19 powiatach: Wiele nowych przypadków. Musimy na epidemie patrzyć lokalnie, nie globalnie (przyp. autora: dlatego oceniamy sytuację w PL na tle innych krajów). Ludzie na ulicy: Musimy tego przestrzegać, jak nie przestrzegamy to będziemy mieli do czynienia z reakcją łańcuchową.

  Podróże w czasach pandemii: Polacy kochają Bałtyk i Mazury, mało osób wyjeżdża za granice. Regulacje w innych krajach.
  W drodze na Jasną Górę: Pielgrzymki są w pyte. Pielgrzymka w intencji zakończenia koronawirusa. Codziennie mierzona temperatura, dystans społeczny zachowany.

  10 Sierpnia

  Migranci znów szturmują granice Europy: Migranci zagrażają również koronawirusem…i to tyle na dzisiaj.

  11 Sierpnia.

  37 Tysięcy Polaków pokonało koronawirus (Brązowy Goebbels Jest coraz gorzej, a tutaj info o tym, że jest coraz lepiej. Na dodatek ten bardzo podejrzany sondaż poparcia.) Ludzie muszą słuchać apeli: są aktualne dla całego kraju. Bez dyscypliny nie opanujemy pandemii. 2.2 mln próbek przebadano w PL. Spadają dzienne zarażenia, dziś tylko 551. WYPŁASZCZAMY. Polacy dobrze oceniają Szumowskiego. PL gotowa na zakup szczepionek.

  Wsparcie dla PL rodzin i biznesu: Bon pomaga w walce z koronakryzysem, branża turystyczna happy.

  13 Sierpnia

  Noś maseczkę- chroń siebie i innych: Wakacje, spotkania i nieprzestrzeganie zaleceń to główne powody większej liczby zarażeń. Ludzie: Maseczki na świeżym powietrzu są w pyte. Coraz więcej uzdrowieńców.

  14 Sierpnia

  Koronawirus zainfekował gospodarkę ZŁOTY GOEBBELS: PL eksporterzy świetnie poradzili sobie z koronakryzysem, rekordowa nadwyżka w czerwcu, najlepiej na tle UE w maju. PKB w II kwartale skurczyło się zaledwie o 8.2 procent, ale byliśmy 3 najstabilniejszą gospodarką UE. Inne kraje UE mają znacznie gorzej. Bez tarczy byłoby znacznie gorzej, to była kwestia być albo nie być. Wiele inwestycji. Agora nie radzi sobie na giełdzie, straciła 41 mln zł.

  15 Sierpnia

  Nic

  16 Sierpnia

  Nowy impuls gospodarczy w PL: 70 mln zł trafiło już z bonów turystycznych do przedsiębiorców, ludzie bon uwielbiają. Kolejna pomoc dla branży: ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. PKB skurczyło się, ale to wina Covidu i na tle Europy to jest 3 najlepszy wynik w Europie, czyli w pyte. W najgorszym momencie pandemii pracownicy otrzymywali pensje a firmy miały stałą płynność.
  Zatrzymanie gospodarki mamy za sobą. PL wypełniła luki na rynkach zachodniej Europy dzięki covid. Branża rolno-spożywcza bardzo się wzmocniła: wzrost o 6 procent.

  17 Sierpnia

  Chrońmy siebie nawzajem: Wesela są złe (wiele zarażonych), przestrzegać przepisów!. Koronawirusa pokonało już 40 tys Polaków.

  Wsparcie dla młodych rolników: Dożynki inne z powodu Covid. Niższe ceny ma bazarach. Ardanowskki: kupować na bazarkach i nie bać się covida.

  18 Sierpnia

  Minister Zdrowia rezygnuje ZŁOTY GOEBBELS

  (Powody Złotego Goebbelsa można wymieniać non stop. Sam początek pandemii: brak usankcjonowania prawnego przepisów, policyjny aparat państwa, pandemia w trakcie wyborów nagle znikła, maski do lasu oraz zakaz zbliżania się do żony na świeżym powietrzu (początek pandemii) etc.)

  MUST READ: Szumowski planował rezygnację na początku roku, ale premier go poprosił by został. Rezygnacja z powodów osobistych. 1 raz rezydenci od 30 lat czują dobry klimat w przestrzeni zdrowia. Wzrost nakładów na zdrowie 6 proc do 2024 r. Informatyzacja, odbiurokratyzacja, większe nakłady na zdrowie. Walka z rakiem w pyte. Informatyzacja. Szybkie decyzje rozbudowały nam bazy diagnostycznie i wyznaczyły szpitale jednoimienne. Dzięki Szumowskiemu uniknęliśmy losu zachodu. Szumowski z ogromnym zaufaniem społecznym. Ataki za zakupy w formie osobistej, atakowano jego rodzinę. Premier: zapanowaliśmy nad pandemią. Szumowski ma już gotowe rozwiązania na jesienną fale.

  Polski lek na koronawirusa

  (Srebrny Goebbels, wiadomość równie wiarygodna jak milion samochodów elektrycznych. I nie, nie sygnalizujemy posiadanie leku jako pierwsi na świecie)

  Skuteczna metoda walki z Covid. Jako jedyni w Europie mamy technologie, by wyprodukować ten lek. Dziś 579 nowych zarażonych. Mamy plan walki z covid na najbliższe miesiące. Szumowski: ta strategia nas zabezpiecza w dużym stopniu, eksperci dali nam rady na jesień.

  Bezpieczny powrót do szkoły: Każda szkoła może liczyć na pełne wsparcie służb sanitarnych. Odległości miedzy dziećmi!

  19 Sierpnia

  Po rezygnacji ministra zdrowia ZŁOTY GOEBBELS

  Rezygnacja z powodów osobistych. Informatyzacja służby zdrowia dokończona. Koronawirus w Europie zbierał śmiertelne żniwo, a w PL było w pyte. PL wygrała wyścig z całym światem o maseczki i respiratory. Decyzje rządu i Szumowskiego nas dobrze przygotowały: zapewniono szpitale jednoimmienne i diagnostyczne badania. Nie dało się uniknąć pomyłek przy transakcjach z certyfikowanymi zakupami, wszystko działo się tak szybko.

  Strategia na jesień: Rozwiązania na jesień już gotowe. Jesteśmy gotowi na wiele testów. Więcej Izolatek, mniej szpitali jednoimiennych, bo ich więcej nie potrzeba. Służby mundurowe mają sprzęt do walki z pandemią. Mamy osocze i leki na koronawirusa. Dziś 735 zarażonych.

  PL gospodarka w czasach pandemii: Budowy dróg, Supertarcza, Dochody z VAT w lipcu większe o 2 mld zł niż w ubiegłym roku w lipcu, to znak, że PL firmy mają wiele zamówień.

  20 Sierpnia

  Zmiany w rządzie: Niedzielski za Szumowskiego. Premier: służba zdrowia będzie w tym lepszym stanie w II fali, im bardziej będzie zmodernizowana

  Budżet w czasach kryzysu: Supertarcza. Rząd wpompował w PL gospodarkę miliardy zł, dlatego zwiększono limit deficytu do 110 mld zł. Ewentualnością (zamiast zwiększonego limitu) były mniejsze pieniądze na social i inwestycje, to by spowodowało bankructwa setek firm. Spłacimy ten dług, jak wyjdziemy z kryzysu.

  Przed powrotem do szkoły: Uczniowie chorują bardzo lekko lub wcale, nie są transmiterem wirusa, NIE MA ZAGROŻENIA. Dziś 677 zarazków 12 zmarło, 382 uzdrowionych.

  21 Sierpnia

  Wyzwania dla nowych ministrów: Niedzielski jest w pyte, a procedury na jesień będą przygotowane. PiS gotowy na trudne wyzwania bo Niedzielski to nie lekarz, a ekonomista.

  Noś maseczkę, zachowaj dystans: Przekroczono 900 osób zarażonych dziennie, ale bez dużych ognisk, więc spokojnie. Ludzie nie noszą maseczek w sklepach. Maseczki to działanie w interesie zdrowia nas wszystkich.

  22 Sierpnia

  Trudna walka z koronawirusem: Dziś 900 przypadków. Imprezy rodzinne bardzo szkodzą. Szkoły gotowe na uczniów, będzie zachowana odległość między uczniami. WHO: pandemia moze potrwać 2 lata.

  Kupujemy więcej: Produkcja i sprzedaż aut przyspiesza, pandemia nie wpływa na sprzedaż. Wielkie wzrosty w gospodarce. Bon turystyczny w pyte. Wzrost deficytu podtrzyma wzrost gospodarczy.

  23 Sierpnia

  Nielegalna migracja i koronawirus: WHO: koronawirus wśród imigrantów to problem, który nie wolno lekceważyć. Czyli właściwie 0 informacji tego dnia

  24 Sierpnia

  Zasady Bezpieczeństwa: Brązowy Goebbels. Obraz idealnego przygotowania i świetnej sytuacji. Wszyscy przestrzegają zasad, każdy realizuje własne pomysły, a MEN wspiera osobiście. Dziś 548 zarażonych i 5 zmarło. Przeznaczono na wyposażenie dla szkół 50 mln maseczek i 4 mln litrów płynu.

  Kapitał ma narodowość- lekcja ekonomii: Koronakryzys pokazał, że kapitał ma narodowość, a właściciele spółek skarbu państwa są w pyte. PL górnictwo i gazownictwo w pyte, historycznie najlepsze wyniki w trakcie pandemii.

  25 Sierpnia

  Za tydzień powrót do szkół: Zajęcia będą normalne. Dostawa Ministerstwa Zdrowia dla szkół jest ogromna. Dyrektorzy to nie epidemiolodzy i oni nie będą decydować o zdalnym nauczaniu.

  Walka z epidemią trwa: Przypadki mają weekendowy charakter: większość zarażeń to wina weekendowego życia towarzyskiego. Szczepmy się na grypę, grypa i covid maja podobne objawy.

  Państwowe spółki pomagają pokonać kryzys: Stopa bezrobocia tylko 6.1% rok temu było bardzo podobnie. Spółki skarbu państwa złagodziły koronakryzys, bo zatrudniają aż 400 tys osób. Spółki pomagały produkując produkty bezpieczeństwa (covid).

  26 Sierpnia

  Nowi Ministrowie: Skill Niedzielskiego jest w pyte: merytoryczny, technokratyczny i bardzo sprawny.

  Szkoły szykują się na powrót uczniów: Zasady bezpieczeństwa będą przestrzegane. Opozycja: łatwe , proste decyzje (otwieranie szkoły) są przyjemne, a trudne (zamknięcie szkół) zrzuca się na samorządy. Czarnek: tam gdzie chcemy sztuczny chaos, to tam go tworzymy: samorządy lubiły tworzyć taki chaos. Dzieci łagodnie chorują.

  od 27 Sierpnia zrobiłem przerwę, gdyż to był moment, kiedy wiadomości się uspokoiły

  #tvpiscodzienny #tvpis #koronawirus #polska #bekazpisu #gruparatowaniapoziomu

  źródło: sisisisi.png