Wpis z mikrobloga

Masz szalejącą epidemię, mało groźną dla młodych, groźną dla starszych. Co robisz?

Wariant 1)
Masowe testy społeczeństwa.
Szybka identyfikacja i izolacja chorych
Izolowanie grup ryzyka.
Zachęcanie do przestrzegania podstawowych zasad higieny, mycia rąk czy kichania w łokieć a nie w powietrze

Wariant 2)
Zamykasz baseny i siłownie
Zamykasz restauracje po 21, bo wiadomo że wtedy wszystko mocniej zaraża
Zakazujesz tańca
Mimo wszystkich zakazów i obostrzeń zostawiasz kościoły otwarte


A tak na poważnie. Nie wierzyłem w chińskie dane i ich kilkanaście przypadków dziennie. Ale jak poczytałem z jakim rozmachem to traktują, to nie dziwie się że tak mają. Kilkanaście nowych przypadków w szpitalu u osób które przyjechały z zagranicy? Jeb, testujemy całe 5 milionowe miasto w 4 dni, żeby ewentualne wyniesienie tego ze szpitala zatrzymać od razu.
I to jest właśnie to, co zalecało WHO, masowe, MASOWE testowanie i śledzenie rozprzestrzeniania i zduszanie tego w zarodku. Ale wiadomo, WHO jest lewackie i gówno wie. Trzeba wprowadzać lockdown paraliżujący gospodarkę.

Znamienne, że dwa kraje które najbardziej WHO krytykowały, czyli USA i Brazylia to też dwa pierwsze kraje pod względem liczby zgonów.

#koronawirus #covid19 #bekazpisu #dobrazmiana #gospodarka #who
  • 11
@CytrynowySorbet: A wiesz po co jest zakaz tańca? Widać że wykopek z piwnicy, tańczysz niemal ocierając się plecami o inną osobę, czyli brak dystansu do tego możesz tańczysz z inną osobą nawet taką poznaną chwilę wcześniej i również brak dystansu, wejdziesz w bliższy kontakt i także brak dystansu. Więc akurat zakaz tańca ma sens.
@CytrynowySorbet:
WHO, ta organizacja co nie zalecała wstrzymania lotów międzynarodowych?

WHO, ta organizacja co ostatnia na świecie w końcu się przyznała, że covid jednak rozprzestrzenia się drogą kropelkową?

WHO, ta organizacja co mówiła, że noszenie maski nie działa?

#!$%@?ć takie organizacje specjalistów z koziej dupy którzy za garść srebrników robią co im Chiny mówią.
@Lonate: tylko że w czerwonych i tak ich zakazali, a w żółtych ograniczenie do 20 osób praktycznie też je zabija.

@YouCanCallMeBillieGates: o, jest ekspert jak z koziej dupy trąba. Nic z tego nie byłoby potrzebne, gdyby stosowano się do ich zaleceń, czyli TESTÓW, TESTÓW i jeszcze raz TESTÓW. W Chinach to działa. W Korei to działa. U nas też by działało, jeśli by tylko chciano. Niemcy teraz też masowo testują
@CytrynowySorbet: Ile osób USA przetestowało i co z tego?
Chiny podając za przykład to mogę tylko xD zrobić bo nikt bardziej nie fałszował swoich statystyk niż oni.

Poza tym, są takie przypadki z naszego podwórka jak pic related, teraz do których wyników się zastosujesz kozia trąbo?

PS. Moja dziewczyna właśnie dostała swoje wyniki, wyszło negatywnie a objawy coraz silniejsze.

Bez pozdrowień.
YouCanCallMeBillieGates - @CytrynowySorbet: Ile osób USA przetestowało i co z tego?
...

źródło: comment_1602842994SkQzvpduqaq4vrUP5GJ6ht.jpg

Pobierz
Chiny podając za przykład to mogę tylko xD zrobić bo nikt bardziej nie fałszował swoich statystyk niż oni.


@YouCanCallMeBillieGates: oczywiście potrafisz przedstawić dowody, prawda?

Przecież to co się u nas dzieje to parodia, a nie sensowne podejście do sprawy. U nas nie mają zielonego pojęcia co i jak robić, przez co jest taki syf.

PS. Moja dziewczyna właśnie dostała swoje wyniki, wyszło negatywnie a objawy coraz silniejsze.


@YouCanCallMeBillieGates: a o