Wpis z mikrobloga

Mam projekt w #typescript który ma zależność (normalnie w package.json) od innej mojej libki, która tez jest napisana w TS.
I czasem jest potrzeba by coś najpierw dodać/poprawić w libce a dopiero potem użyć w głównym projekcie.
Obecnie flow pracy wyglada tak, że wprowadzam zmianę do libki, #!$%@?, releasuje jako JS i potem podbijam wersję w głownym projekcie, instaluje etc... A za chwilę się okazuje, że jeszcze coś trzeba zmienić i w kółko...
Czy spotkał się ktoś z rozwiązaniem, by owa libka była zlinkowana(?) w formie TSowej wewnątrz node_modules gdzie mogę wprowawdzić zmiany w TS, kompilować ją "w tle" (przy pomocy ts-node) by główny projekt się poprawnie uruchomił?
Po skończonym developmencie, commituje libkę, releasuje, potem commituje główny projekt, releasuje... i gotowe bez kombinacji :)

#javascript
  • 7
@rysi3k_: jak developujesz libke i chcesz sobie sprawdzic w innym projekcie to czemu nie zrobisz sobie npm pack i w package.json podac sciezke do tej paczki?
Chyba, ze czegos nie zrozumialem.
@rysi3k_: niezbyt ma sens bo? Linkujesz sobie paczkę raz, potem możesz ją sobie na szybko przebudować, bez potrzeby puszowania do repo i używać normalnie w projekcie tak, jakbyś korzystał z paczki zainstalowanej z repozytorium