Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na głównej informacja o tym, że woda z elektrowni atomowej w Chinach będzie wylewana do morza - taki obraz wasz ekoświry. Normalne elektrownke węglowe zamykać gdzie tak naprawdę jedyne co obecnie emitują to CO2. Nie słyszałem jeszcze, żeby komuś wyrósł jedenasty palec od dwutlenku węgla - normalnej naturalnej substancji, ale nieee.. lepiej zaorać górnictwo i budować za grube pieniądze reaktory które są tylko bombami z opóźnionym zapłonem. Tfu..

#ekologia #gorzkiezale #gospodarka #przemyslenia #swiatnauki #gornictwo
teddybear69 - Dzisiaj na głównej informacja o tym, że woda z elektrowni atomowej w Ch...

źródło: comment_1602928703beaL2TK1GAjAtzIjkxSYNl.jpg

Pobierz
  • 56
@teddybear69: Tego typu elektrownie nie działają na zasadzie 'produkujemy energie, co ma być to będzie'

Zanim w ogóle dojdzie do uruchomienia takiego reaktora przeprowadzane są dziesiątki testów bezpieczeństwa, nad reaktorem sprawuje nadzór setka wybitnie utalentowanych i doświadczonych osób, a nie łapanka z Uniwersytetu Śląskiego.

Zresztą, nie chce mi się tego tłumaczyć, nie jestem Twoim nauczycielem, literatury na ten temat masz w sieci od groma.
względnie bezpieczne górnictwo


@teddybear69: w ubiegłym roku w polskich kopalniach zginęło 21 górników, z tego 15 w kopalniach WK. Ilu polaków zginęło w elektrowniach atomowych na przestrzeni ostatnich 100 lat? ;)

CO to nie CO2, zgoda, ale CO powstaje w wyniku spalania węgla równie dobrze, jak CO2. Szczególnie w przydomowych kociołkach i piecykach gazowych. Spokojnie możnaby było zastąpić je grzejnikami elektrycznymi na tanią energię elektryczną. No ale nie.