Wpis z mikrobloga

@SiewcaZaglady: spytaj się czy możesz zobaczyć to mieszkanie (zależy od etapu budowy) albo aby pokazał identyczne na innej inwestycji, gdzie są place zabaw, śmietniki, parkingi jaki będzie zarządca
@Ogau: Nie wiem, kupowałam mieszkanie z wtórnego gdzie już nic nowego się nie zmieści. Op Pytał to odpowiedziałam ( ͡ ͜ʖ ͡)
@SiewcaZaglady: Warto zapytać jak jest z podoisaniem aktu notarialnego. Dopiero po podpisaniu aktu jesteś właścicielem mieszkania, niezależnie ile wcześniej zapłaciłeś i co było uzgodnione. Niektórzy deweloperzy nie wiadomo dlaczego mają z tym jakiś problem. Co co wyboru notariusza to w zasadzie nieważne czy ty go wybierasz czy deweloper, teoretycznie ma być obiektywny, ale wiadomo czytać wszystko trzeba. Koniecznie sprecyzuj co kupujesz, w prawie nie ma czegoś takiego jak stan deweloperski, stan
@SiewcaZaglady: Zapytaj o prospekt informacyjny. To taki dokument, który zgodnie z ustawą deweloperską każdy deweloper ma udostępnić każdemu zainteresowanemu. Jest tam sporo informacji na temat budowy takich, jak numer KW, data ukończenia budowy, rodzaj rachunku powierniczego, standard wykończenia i wiele innych.
Poproś też o wzór umowy deweloperskiej i GO PRZECZYTAJ. Wbrew pozorom nie trudno zrozumieć, co tam jest napisane a będziesz wiedział na co się zgadzasz. A może znajdziesz zapisy na
@FilipWWL: Nie istnieje nic takiego jak umowa kupna sprzedaży. Którzy deweloperzy mają problem z podpisaniem umowy sprzedaży zobowiązującej do przeniesienia własności nieruchomości w innej formie niż akt notarialny?