Wpis z mikrobloga

Biorę rano na pusty żołądek l-tyrozyne 500mg z kofeiną 200mg
Później paroksetyna 30mg przy sniadanku do kawy.
Po południu do posiłku wpada witamina D 4000 jednostek
Na noc:
- ZMB (cytrynian magnezu, b6, cynk)
- vitapak+ z kfd (witaminy i minerały)
- antidepres (inositol, tryptofan 200mg, szafran, b6 i kwas foliowy)

Doraźnie hydroksyzyna i melatonina

Chcę dorzucić piracetam na koncetracje. Dostałem tabletki 400mg (1-1-0). Zrezygnować z czegoś? Z czymś się kłóci i brać oddzielnie?
#suplementy #ssri #psychiatia #nootropy
  • 8
@Driver494: nie ma co ryzykować. Teraz nic się nie dzieje ale może się stać za tydzień albo za rok. Poza tym nie będziesz wiedział co na ciebie w jaki sposób działa. Paroksetyna już ci wystarczy przy tyrozynie, nie będzie żadnego popychu w stronę dopaminy. Prędzej przedobrzysz właśnie z serotoniną biorąc paro i tryptofan.
@factoryoffaith_: hmm w sumie warto to przemyśleć. Zawsze myślałem, że tryptofan trzeba uzupełniać przy suplementowanej tyrozynie bo mniej się go wtedy przyswaja. Swoją drogą wiesz może dlaczego nie można przyjmować tyrozyny przez dłuższy okres czasu?
@Driver494: żadnego z prekursorów neuroprzekaźników/hormonów nie można przyjmować zbyt długo, bo jest się narażonym na dysbalans. Myśl o układzie hormonalnym i neuroprzekaźnikach jak o takiej równoważni - jeśli ciągle przechylasz ją na jedną stronę (w stronę konkretnego hormonu/neuroprzekaźnika), to zaczyna się nie tylko jego nadmiar, ale też niedobór innych. Poza tym, możesz 'przyzwyczaić' organizm do dostarczania syntetyku, przez co upośledzić jego możliwości do normalnej syntezy.
@Jakis_Leszek: no sam tryptofan pewnie nie wywoła ZS, ale OP bierze paroksetynę (SSRI), więc nie powinien już dokładać takich rzeczy.
Fakt, inozytol też powinien być przynajmniej skonsultowany z psychiatrą podczas SSRI.
Tym bardziej @Driver494 - odpuść sobie ten antidepres.

U siebie nie zauważyłam wpływu inozytolu na samopoczucie, a biorę sporą kombinację mio- i d-hiro- na PCOS. Dziwi mnie to, bo zazwyczaj reaguję jakieś 300-500% mocniej niż przeciętny człowiek.
Większe działanie antydepresyjne