Wpis z mikrobloga

#elektryka #siecikomputerowe
Pociągnąłem skrętke na dachu, dach składa się z blachy ciemno brązowej, więc w lato będzie tam skwar w #!$%@?. Zastanawiam się czy wrzucić ta skrętke jeszcze w peszel UV czy zostawić tak jak jest skoro sama skrętka jest w czarnej izolacji PE?
I pytanie czy ja uziemić, skoro budynek ma założone odgromienie?
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korni007: Peszel zawsze polecany, a zamiast po dachu, nie możesz pociągnąć po dachem? Uziemieniem celem odprowadzenia ładunków elektrostatycznych i z ewentualnego wylądowania atmosferycznego może Ci uratować sprzęt przed spaleniem przy pierwszej burzy.
@korni007 jak masz jakiegoś sprawdzonego producenta tego kabla to możesz normalnie walnąć gołą skrętkę. No i to FTP czy utp? FTP bym nie kładł na dachu.
@RobaxX skrętka to NETSET , i tak to jest utp. Ale jak to utp to lipa żeby uziemić?

@Kemekan chyba tak zrobię, kosztuje grosze a zawsze jakoś pewniej, chociaż te peszle UV niby do 90stopni dają radę, ale założę to zobaczymy w lato ( ͡º ͜ʖ͡º)
napwrawdę nie dalo rady pociągnąć gdzieś zaraz pod wiatrownicą z boku dachu albo może masz strych i przez ścianę?,ni widzialem instalacji żeby szła po dachu, nigdy
@Kemekan jakby dało radę to bym tak zrobił ( ͡º ͜ʖ͡º) a jak nie było innej opcji to musiałem lecieć przez dach. Jezcze była opcja na pożal się Boże wifi, ale unikam jak ognia ( ͡º ͜ʖ͡º)
NETSET


@korni007: jak robiłem u ISP to właśnie netset kładliśmy, bez żadnych peszli, niczego, z czarną nic się nie działo nigdy.
Na jednym bloku przepalili ją lekko nawet przy zgrzewaniu papy i też działała.