Wpis z mikrobloga

mam takie małe pytanko do ekspertów od BMW, niestety nie miałem nigdy możliwości pojeździć 3 litrowym benzynowym e46. Otóż mam okazje kupić taki egzemplarz w wersji coupé i stad moje pytanie, czy warto jest kupować takie cudo i może stać się kiedyś klasykiem czy jednak odpuścić? Moze 330cd jest lepszym wyborem? Dzięki za odpowiedzi :)
#bmw #bmwboners #motoryzacja
  • 24
@Dejwi996: niestety nie jest to pełen wypas, oczywiście skóra elektryka jest, brak podgrzewania foteli i m pakietu, wersja przed lift, ale do wymiany klapa z tylu i zderzak, wiec można montować poliftowe części
@Zolwik155: M54 żrą olej, jak jest tak 200-300ml/1000km to jeszcze spoko. Jak więcej to lepiej sobie odpuścić, bo remont pierścieni duuużo kosztuje w stosunku do wartości auta i się nie opłaca po prostu. Który rok? Bo coupé miały 2 lifty, jeżeli mówisz o 330i to już musi być po 1 lifcie.
@Zolwik155: polecam, dobre auto. M54 lubią palić olej ale to jest 1l na 1000km więc bez tragedii totalnie.

Ogólnie jak chcesz fajne coupe do upierdzielania to ciężko znaleźć coś podobnego w tej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zolwik155: Warto, mało jest nie zgniłych i bewypadkowych czy bezstłuczkowyvh sztuk. Jak zrobisz zawieszenie i maglownicę to prowadzi się rewelacyjnie, 200 kucy pozwala na dość przyjemną podróż. Koniecznie trzeba wyjąć tylny wózek i wzmocnić podłogę w okolicy mocowania wózka, na 100 % będzie popękana lub wyrwana. Do sprawdzenia podpora wału, tylne półosie, jak fura dostała w tył. Ładna felga, trochę pracy i będzie latać. Najgorsze co można zrobić to naprawiać na
stać się kiedyś klasykiem


@sha128: To się raczej nie wydarzy, prędzej już E36 zostanie klasykiem a E46 wejdzie w miejsce najtańszego śmiecia (co się już powoli dzieje bo E36 są droższe od E46 w niektórych konfiguracjach)
@Zolwik155: e46 to ogólnie dość fajne auto, ale cieżko je kupić w sensownym stanie. Więc jak masz coś sprawdzonego/pewnego to weź.
I nawet jak to od kogoś znajomego kto twierdzi, że wszystko ok to dobrze byłoby je chyba gdzieś przetrzepać.

Wszelkie romantyczne pomysły o klasyku - nie wiem co masz na myśli, ale ani za 5, ani pewnie za 10 lat to "Twój" samochód nie stanie sie automatycznie obiektem westchnień i
@sha128: cena jeszcze do dogadania, ale mniej więcej 14k
@KeepCalm: raczej nie chodziło mi o fakt, ze e46 będzie jakimś kultowym autem, ale chodziło mi bardziej o sytuacje taka jaka teraz przechodzi e36
@Nikczemny_Pomidor: mi tez się podoba, znajomy ma taka i jakoś nie zauwazylem, ze jest mocno głośna, tyle ze on ma 2 litry w gnoju, może to jest powód xd
@sha128: niektórzy mówili to samo o
@Zolwik155: Może jestem wyczulony bo często mam okazję pojeździć jakimś nowym audi czy mercedesem, stąd wrażliwość na hałas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie samochodzik polecam. Tylko pamiętaj żeby zostawić sobie ze 3-4k na naprawy bo jak wiadomo nikt sprawnego auta nie sprzedaje i zawsze się coś znajdzie.
I nie wrzucaj tam felg 19'. Ja na takich kupiłem i mimo że wygląda to zajebiście, to każda