Wpis z mikrobloga

@BillyGugu: nie wiem coś jakoś tak pamiętam, sam mam pomarańczowe blachy więc pewnie trochę nie w temacie jestem /XD

,,Kto może być zwolniony z płacenia podatku MRB?

Osoba, która przebywa w Holandii tymczasowo (krócej niż 3 miesiące) nie musi płacić podatku. MRB nie dotyczy także osób, które są zatrudnione w zagranicznej firmie i korzystają z samochodu zarejestrowanego na tę firmę oraz osób, które są właścicielami lub zasiadają w zarządzie zagranicznych firm.
@qwertynq88 jeżeli tu żyjesz/mieszkasz, a w szczególności jak masz meldunek, to na nic takie kombinowanie. Później będzie płacz - ostatnio na tagu wrzucałem post z fb, jak koleś dostał do zapłaty zaległy podatek w wysokości 12,5 tysiąca euro. Jedynie z tego co słyszałem, jeżeli nie masz meldunku, to kupno co kilka miesięcy auta w Polsce teoretycznie jest "rozwiązaniem", ale czy to gra warta świeczki?
Nie chcę nic kombinować. Jadę do pracy na 6-7 miesięcy, nie wiem czy można jechać swoim samochodem. Na codzien nie będę się poruszał tym autem, tyle tylko żeby wjechać do kraju, wyjechać , 1 w miesiącu na większe zakupy. Żadnego kombinowania.
@qwertynq88: jeżeli nie masz meldunku i go nie zamierzasz wyrabiać, to możesz się bujać naprawdę długo na polskich blachach. Nie polecam tego oczywiście, ale znam co najmniej 3 osoby które tak robią i nie mają żadnej kary do zapłaty. Ba w urzędzie dostali odpowiedź że dopóki się nie zameldują to nie będzie im nic naliczone. Tak samo na pytanie w urzędzie jak mogą opłacić ten podatek bez meldunku+ dostali odpowiedź że
@qwertynq88: kontrola drogowa nie jest od sciagania podatku, chyba ze bedzie akcja kontrolna urzedu skarbowego. Ale to jest bardzo rzadko. Nie ma znaczenia, ze nie bedziesz z niego korzystal. Holandie to nie interesuje zbytnio, wychodza z prostego zalozebia- wjechales do NL? Płać.
Jezeli faktycznie jedziesz na 6 miesiecy bez meldunku mozesz zaryzykowac i liczyc, ze sie nie upomna o ciebie. Trudniej jesli mieszkac bedziesz w miescie, latwiej na prowincji.
Ogolnie kombinatoryki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BillyGugu: W wypadku Forda Focusa combi z 1,8 to raptem 140 jurków na kwartał. Jeździ się w spokoju i można się pośmiać jak FB grupkach pojawia się post, że Belasting ustawił punkt kontrolny i by omijać bo zatrzymują auta na innych blachach niż NL .