•  

  319 + 1 = 320

  Tytuł: Mroczny świt
  Autor: Klaudiusz Szymańczak
  Gatunek: kryminał
  Ocena: ★★★★★★★☆☆☆

  ...Stany Zjednoczone. W luksusowym apartamencie na Manhattanie zostaje znalezione ciało prokuratora. Ślad po nakłuciu, nacięcie na czole, lalki starannie ułożone na fotelu i muzyka klasyczna w tle – oto niecodzienne okoliczności jego śmierci. Dochodzenie prowadzą John Slade, agent FBI o polskich korzeniach, oraz Karen Lee, mająca bacznie obserwować swojego partnera. Wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, giną kolejni pracownicy federalni, a śledczy dostrzegają, że każdemu z morderstw towarzyszy zagadkowy szczegół związany z Polską. Tylko co łączy zabójstwa, muzykę Krzysztofa Pendereckiego, swastykę i Nóż w wodzie Romana Polańskiego?...

  To jeden z tych kryminałów, które bardzo szybko się czyta, akcja rozwija się właściwie już od 1 strony, a rozwiązanie zagadki jest mocno nieszablonowe. Każdy z bohaterów jest ciekawie napisany, każdy ma mocno podkreślone indywidualne cechy, przez co trudno go pomylić z kimś innym. Fabuła skupia się wokół morderstw popełnianych w USA, których zabójca zaznacza na czołach ofiar ich numer w kolejności popełnianych zbrodni.
  W historię wplecione są 2 wątki - tajemnicze morderstwa w USA i sprawa pedofilii w Polsce, skupiająca ludzi z pierwszych stron gazet i duchownych. W teorii tych 2 wątków nic nie łączy, a jednak jak uda nam się przekonać jest zupełnie odwrotnie.

  Jest to bardzo wciągający kryminał, nie jest wybitną książką, ale mocno poprawną i wciągającą, a do tego krótką - do odstresowania i przeczytania w jeden wieczór. Za książkę zabrałem się w sumie tylko dlatego, że chciałem przeczytać Virgę, ale zorientowałem się, że jest to drugi tom i zacząłem od pierwszego.

  Moja 103 książka w tym roku
  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

  #bookmeter #ksiazki #kryminal

  źródło: Szymańczak_Mroczny swit_m.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (35)

  • avatar

   :D

   pokaż spoiler imho najlepiej jak by te województwa były z drugiej strony kuli ziemskiej :P


   #bekazpisu #heheszki

   odpowiedzi (95)

  • avatar

   Cześć wszystkim,
   Piszę do Was w kilku sprawach.
   1. Chciałbym serdecznie podziękować użytkownikowi @richprzegryw za wywiązanie się ze swojego ogromnego #rozdajo (nie pamiętam żebym widział bardziej cenną nagrodę na vikopie za mojej kadencji) także szacun podwójny, masz Gościu jaja!
   Link do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/63137447
   2. Zdjęcie poniżej
   3. Dzień w którym dowiedziałem się że wygrałem sztabkę złota był też dniem w którym uderzyłem pięścią w stół i powiedziałem NIE swojemu ciemiężycielowi i złożyłem wypowiedzenie z #januszex (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   4. Podpisaliśmy rozwiązanie umowy za porozumieniem stron zwalniając mnie z obowiązków firmowych, mam wolne do końca lutego za które mi płacą (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   5. Dlatego #elektronikszukapracy szukam pracy w zawodzie. Ktoś coś? #krakow i okolice #elektronika
   6. Organizuje równiez drobne #rozdajo ze swojej stony dla poszerzenia zasiegu. Do wygrania około 1kg słodyczy z różnych krajów. Dla osób pełnoletnich dorzucę jeszcze jakieś zagraniczne #piwo
   8. Zostaw plusa a weźmiesz udział w losowaniu. Zielonki biorą udział pod warunkiem że założyły konto wcześniej jak powstał ten wpis.
   9. Zdjęcie nagrody w komentarzu
   10. Uwielbiam Mikroblog! 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
   11. Brakuje punktu 7 ( ͡º ͜ʖ͡º)
   12. Smacznej kawusi i miłego dzionka
   ( ͡º ͜ʖ͡º)
   pokaż całość

   odpowiedzi (56)