Wpis z mikrobloga

#szukamlaptopa dla dziewczyny.
Wymagania to:
-16GB RAM (lub 8 z możliwością rozszerzenia)
-niezbyt ciężki, ładny biznesowy wygląd
-bateria super ważna nie jest, ale dobrze by spokojnie wytrzymała kilka godzin
-USB typu C, by można było podładować powerbankiem
-ekran

Budżet po przeliczeniu do 3,5k PLN (górna granica to 4k, ale to jak na prawdę warto).
Praca głównie z Excelem i przeglądarka internetowa, jak i zabawa w edycje krótkich filmików i zdjęć.
Gry nie są ważne, ale jakby jakieś simsy odpaliły to dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na blogu #pustulkowelaptopy widziałem w polecanych xiaomi redmibook 16 i rozważaliśmy ten zakup (ewentualnie wersje z ekranem 14cali), ale widziałem 3 filmik TechTablets i już tam ten model nie jest godny polecenia.
Dużo osób polecało zenbooka, ale jak widzieliśmy go w sklepie to mieszane odczucia były.

Bardzo prosiłbym o opinie i doradzenie dobrego sprzętu ()
  • 13
@joolekk: "ten laptop badziej dla Ciebie niz dla mnie" co prawda ma rację, lepszy od mojego jest. Już sam wygląd jej się nie podoba. Jutro pójdą z nią do sklepu i niech sobie zobaczy, może zmieni zdanie.
Ewentualnie jakieś typowe biznesówki lenovo warte uwagi?

@Radiativ: Właśnie widzę, ze w Polsce dużo osób zachwala tę serię. Ten lekko obniżony ekran na pierwszy rzut oka lekko mnie odrzucił, ale jak to ma
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@damian91: razem z różowym mamy tego asusa i jest idealny. Waży naprawdę mało a przy tym ma 14" ekran. Różowa swojego często zabiera na zajęcia i nie narzeka, że ma ciężka torbę. Do tego bateria starcza na ok 8h co też jest dobrym wynikiem.

Właściwie jakbyśmy mieli zamieniać to już tylko na macbooka.
@Gajwer2: Też sie nad tym nowym matebookiem zastanawiam szczerze. Niestety na oficjalnej stronie sprzedawcy, budżet zwiększa się o prawie 1k pln.

Znalazłem niby legitnego sprzedawce z Korei z dosc szybka wysyłka do mnie, ale większość produktów bez windowsa.
Bedę wdzięczny o ewentualne odrzucenie/ doradzenie:

DELL Inspiron15 5501 DN5501
10th generation Intel® CoreTM i7-1065G7 processor (4 cores/8 threads, 8MB cache, up to 3.9GHz)
8GB DDR4 3200MHz (8GBx1, 2DIMM up to 32GB) >>