Wpis z mikrobloga

A więc podsumujmy jak wygląda walka naszego rządu z pandemią #koronawirus
- Rząd przekazuje 2000mln na TVP i kiedy wybucha kryzys, nie zamierza się z tego w żaden sposób wycofać, aby były dodatkowe środki na walkę z wirusem
- Rząd zabrania sprzedaży maseczek tłumacząc się spekulacjami cenowymi, mafiami i co tam sobie wymyśli. W związku z czym obywatele jeśli chcą się zaopatrzyć w maseczkę muszą ją sobie sami zrobić.
- Brakuje maseczek w szpitalach, więc zamiast otrzymać pomoc od rządku znów obywatele sami się muszą o to zatroszczyć i dostarczać do szpitali zrobione przez siebie maseczki.
- Rząd postanawia rozpocząć walkę z wirusem, więc zamyka wszystko włącznie z lasami, ale maseczek dalej nie można kupić, chyba że na aliexpress.
- Rząd w trosce o bezpieczeństwo seniorów, zamiast uświadamiać ich i zachęcać do tego aby pozostawali w domu, bo są w grupie największego ryzyka, to postanawia zabronić niemal wszystkiego wszystkim innym.
- Rząd w końcu nakazuje noszenie maseczek. Dokładnie wtedy, kiedy przywozi ich masę największym istniejącym samolotem, a następnie sprzedaje ich po najwyższych cenach w dziejach istnienia maseczek.
- Rząd postanawia pomóc firmom i obywatelom nakładając nowe podatki i wzmagając kontrolę. Ale za to firmy mogą się starać o pomoc w postaci 2000 zł przez 3 miesiące, o ile spełnią określone warunki i nie popełnią babola przy składaniu wniosków.
- Rząd zakazuje zgromadzeń, no chyba że w kościołach.
- Muzycy, celebryci, a nawet politycy opozycji postanawiają wziać udział w hot16challange, aby zebrać pieniądze na walkę z wirusem. Rząd, którego decyzje doprawadziły do takiego stanu jak gdyby nigdy nic postanawia się do tej akcji przyłączyć, jednak pieniądze nadal trafiają wszędzie, tylko nie na walkę z wirusem.
- Mobilizowana jest policja, aby wlepiała mandaty po 500zł każdemu kto złamie jakikolwiek nakaz, które to mimo wszystko były nałożone w dużej mierze bezprawdnie (sądy rozstrzygają wnioski o nieprzyjęcie mandatów na korzyść obywateli).
- Rząd postanawia zorganizować wybory niezależnie od wszystkiego, bo inaczej ich kandydat mógłby przegrać. Pomimo że wciąż nie wiadomo jak groźny jest ten wirus, zachęca grupy największego ryzyka, aby tłumnie szli na wybory, bo nie ma się czego obawiać.
- Rząd obwinia o kryzys po kolei niemal wszystkich poza sobą samym, kościołem i bezrobotnymi.
- Kiedy przychodzi lepszy czas i można nieco poluzować restrykcje, to rząd postanawia się przygotować na drugą falę walcząc z gejami.
- Kiedy przychodzi druga fala rząd rozkłada ręce i nie wie co robić, więc zaczyna masowo zamykać wszystko i ustanawia bezsensowne nakazy jak godziny dla seniorów w sklepikach szkolnych, zakaz otwierania restauracji po 21, czy całkowite zamknięcie wszystkich ośrodków związanych ze sportem, pomimo że zdrowe ciało w dobrej kondycji lepiej sobie walczy z chorobami.
- Kiedy brakuje personelu i łóżek, rząd postanawia opierdzielić lekarzy że są leniami, a następnie zrobić jeden ogromny szpital polowy, zamiast kilku mniejszych, aby łatwiej dostarczać chorych.
- Rząd postanawia dalej zrzucać problem ze swoich barków twierdząc, że wośp, którego zadaniem nie jest walka z wirusem, nie pomaga w walce z wirusem, pomimo że fundacja przeznaczyła już na ten cel 50mln.
- Mamy kryzys zdrowotny, więc rząd postanawia ciąć wydatki na służbę zdrowia na 2021 rok.

Chciałoby się powiedzieć, że ten rząd nie dba o obywateli, a jedynie o siebie samego, ale to wiadomo od dawna, więc powiem tylko że pomimo tego, że zamiast pomagać, to jeszcze szkodził, to masa ludzi i tak popiera ten rząd i jego działania, bo jest bardzo smutne.

  • 15
@Xax92: a co takiego super opozycja by zrobiła według Ciebie? PiS nie jest idealny i wiele robią złych ustaw, ale nie ma za bardzo realnej alternatywy, dopóki opozycja jasno nie da konkretów dla zwykłych prostych i uczciwych i mniej zamożnych ludzi, a nie tylko dla warszawskich cwaniakow i deweloperów uprawiając przy tym lewackie ble ble i lgbt dopóty prawdopodobnie mogą przegrywać wybory
a co takiego super opozycja by zrobiła według Ciebie?


@Rumix24: nie zamierzam oceniać tego, co wydaje mi się, albo Tobie, że ktoś by zrobił, lub nie zrobił. Natomiast zamierzam oceniać to co jest robione teraz i jestem skrajnie niezadowolony z podjętych przez rząd działań.

A stwierdzenie że pis nie jest idealny to bardzo duże niedopowiedzenie.
@Rumix24: szkoda tylko że to 500plus jest finansowane z mojej ciężkiej pracy i konsekwentnie z roku na rok zabierane mi jest coraz więcej. Co mi po empatii? Czy empatią opłacę rachunki? Czy empatią kupię sobie jedzenie w sklepie? Czy empatią sobie załatwię godne leczenie?
@Xax92: nie, ale gdyby każdy miał w sobie empatię i w ogóle dobroć to byłoby lepiej, a przez taka postawę jaka reprezentujesz jest jak jest, u tak te podatki zabiorą i tak, dla mnie tak samo zabiorą to co Ci szkodzi, że komuś te pieniądze pomogą, np bezdomnemu gdy prosi o pieniądze to dajesz czy mówisz żeby poszedł do pracy?
ale gdyby każdy miał w sobie empatię i w ogóle dobroć to byłoby lepiej

@Rumix24: oczywiście że tak. I powinniśmy zacząć z góry, natomiast obecny rząd pokazuje swoimi działaniami że nie ma tej empatii za grosz

a przez taka postawę jaka reprezentujesz jest jak jest

@Rumix24: szkoda że tak łatwo nie przychodzi Ci ocenianie działań rządu jak łatwo przychodzi Ci ocenianie mojej osoby po wymianie ledwie kilku zdań

co Ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jedni i drudzy kradli i kradną, różnica jest taka, że jedni przynajmniej choć trochę się dzielą, może nie dużo, ale zawsze cokolwiek


@Rumix24: powiedz proszę, że jesteś trollem, nie chcę wierzyć, że ktokolwiek na poważnie używa tego "argumentu" ...
@poprostuzyj: taka jest prawda, czy za Po było np 500 plus? Można dyskutować o słuszności tego, ale fakt jest faktem, Po kojarzy się jedynie z prywatyzacja wszystkiego na potęgę wywłaszczaniem, aferami i chytrym Tuskiem