Wpis z mikrobloga

@Zapaczony: ogólnie chodzi o to, że zamiast trzymać BTC w portfelu przenosisz go na ETH gdzie możesz nim obracać na milion sposobów i w ten sposób pomnażać kapitał. W każdej chwili na wielu giełdach możesz go z powrotem wymienić na BTC.
@fervi: niepodoba mi się, że tym projektem zainteresował się Goldman Sachs, znany z wielu manipulacji na rynkach finansowych, czy kruszcach (słynne szortowanie kontraktów terminowych na srebrze, po to, aby skupywać taniej fizyczne srebro to już klasyk). I tak rozkminiam, jaki jest zamiar tego projektu. I czy i jaki wpływ kontrakty na WBTC mogą mieć na cenę Bitcoina, czy może właśnie nie będzie się to wiązać z jakimiś manipulacjami, skupowaniem prawdziwych BTC
@Zapaczony: Goldman Sachs to główny deweloper Ethereum, wiec to już samo przez się coś mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogą odwalać różne tego typu rzeczy, ale kto się zrektuje - nie ci co będą mieli Bitcoiny, a jakieś faketokeny
@fervi: to są mistrzowie manipulacji na rynkach z wielkim doświadczeniem. Trochę kiepsko, że zainteresowali się krypto, bo manipulacje na rynku krypto (cenach) tak naprawdę mogą się dopiero zacząć.
@Zapaczony: Pewnie tak, ale myślę, że rozwój Bitcoina sprawi, że tego typu machlojki będą cięższe, ale też w sumie nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Robimy dalej swoje
@fervi: niewiadomo jaki oni mają zamiar, tzn. wiadomo - zarobienie pieniędzy na spekulacji. Ale dlaczego zainteresowali się krypto i co konkretnie kombinują - cholera wie, na pewno nie będą się bawić w żadne piramidy finansowe, ich profesja to manipulacje na cenach.
@Zapaczony: Spoko :P Ja się nie boję, tylko rozwijam Bitcoina jak tylko mogę. Robiłem przy innych projektach, które dawały hajs, ale właśnie o nic w nich nie chodzi, są od początku manipulacjami, oszustwami i tak dalej. Uważam (mam nadzieję?), że tego typu zagrywki nie pojawią się w Bitcoinie i go nie położą. Z drugiej strony to w interesie tego typu korporacji