Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Izraelska policja nie pozwala wolontariuszom Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca dotrzeć do rannych
  #izrael #palestyna #wojna #bliskiwschod #swiat #konfliktynaswiecie

  odpowiedzi (62)

 • avatar

  Jakby ktoś mnie pytał kogo oskarżam o wydarzenia w Izraelu i Palestynie (wiem to ja dzwonie) to mam krótką odpowiedź:

  Religia i nacjonalizm.

  Dwa raki, które toczą ludzkość od pokoleń. Przekonanie że moja wiara w zmyślone plemienne bóstwo z pustyni jest lepsza niż ich wiara w zmyślone plemienne bóstwo z pustyni. Mój naród jedzący falafel i hummus jest lepszy niż ich naród jedzący... falafel i hummus. Przecież to jest absurd.

  XXIw. samoloty, telefony komórkowe, media społecznościowe, ludzkość szykuje się do lotu na Marsa. A tymczasem jakieś brainlety mordują się nawzajem, bo różni ich wiara w wymyślone bajki i konstrukty typu naród. Pewnie takiego Eliahu z Telaviwu i Muhhamada z Gazy więcej łączy niż dzieli. Obaj lubią jeść to samo żarcie, oglądają się za panienkami na ulicy, grają w gierki i kopią piłke z kolegami. Potem do głów wtłaczane są im religia i nacjonalizm i przekonanie że ich religia i nacja mają większe prawo do kawałka piasku latającej w kosmosie skalistej kuli i tamtych drugich trzeba by się pozbyć.

  Religię i nacjonalizm na śmietnik historii.

  #izrael #palestyna #wojna #neuropa
  pokaż całość

  odpowiedzi (68)

 • odpowiedzi (25)