Wpis z mikrobloga

Mirki, może miał ktoś podobny przypadek?

Kupuję działkę budowlaną (już wpłacona zaliczka, chcę tą działkę) przy której jest droga (jeszcze na papierze, póki co to jest tam trawa), droga miała być kupiona od właściciela przez gminę ale jednak tak się nie stanie i są dwie opcje: służebność lub współwłasność drogi (10% udziałów w drodze dla każdej z 10 działek). Lepszą opcją wydaje mi się współwłasność ale mam klika obaw:
- cena metra drogi to 43 zł za metr, czyli wydaje mi się całkiem sporo, droga ma 1380mkw czyli 10% kosztowałoby mnie jakieś 6 tys. zł
- na razie są sprzedane 3 działki z 10, w przypadku robienia drogi koszty poszłyby na 3 rodziny?

Może macie pomysł jak zrobić żeby wyjść na tym jak najlepiej?

#budujzwykopem #nieruchomosci #budowadomu #budownictwo #kiciochpyta
  • 10
w przypadku robienia drogi koszty poszłyby na 3 rodziny?


@Zwykly_Czlowiek: Kwestia dogadania się z właścicielami czy też się dorzucą i wrzucą sobie to w koszta sprzedaży reszty działek.

Jeśli nie przystaną na tą propozycję to wtedy utwardzenie na fakturkę i każdy kolejny nowy sąsiad pewnie się dorzuci swoją kolejną część kasy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2xpapanalepiku: gazownia i wodociagi robili rozbudowe sieci po drodze w ktorej mam jakis minimalny udzial (bodajze 1/64). Dla nich wystarczylo ze jeden wspolwasciciel podposze zgode i moga prawnie zaczynać robotę (mapy, projekt i wykonastwo). Geodeta mówił to samo i ma to sens, bo wystarczy 3-4 pololenia i juz udzialowcow robi sie kilkudziesieciu, ktorzy moga byc porozrzucani po calym swiecie.
Pisze "o ile mi wiadomo" bo nie znam konkretnego przepisu na to.