Wpis z mikrobloga

#irlandia #holandia #dania #studiazagranica Ktoś studiował w tych krajach? Mam już dyplomy z polski dokładnie inżyniera z transportu i za parę miesięcy skończę nareszcie magisterkę z logistyki ale chciałbym skończyć coś bardziej biznesowego / marketing. Jak ktoś się podzieli doświadczeniami to będę wdzięczny( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
@Olbor: Studiowałem w Aarhus w Danii i polecam - zupełnie inna jakość studiowania niż w Polsce. Oczywiście jeśli chcesz się czegoś nauczyć, a nie tylko odbębnić i dostać papier.
@ms93: No właśnie chciałbym się czegoś nauczyć. A jak na miejscu w trakcie studiów z kursem duńskiego? I czy można znaleźć jakąś pracę dodatkową? Oczywiście zakładając, że będzie po koronawirusie i tych ograniczeniach :) a i jak wygląda rekrutacja - tak obiektywnie ciężko się dostać? Jasne zależy od kierunku. Ale tak w porównaniu do polskich uczelni.
@Olbor: Kurs duńskiego jest finansowany przez państwo, w 6 semestrów (2x 2h tygodniowo) możesz dojść od zera do C1 i dostać certyfikat. Z pracą bym powiedział średnio, ale jak się uprzesz, to coś prostego prędzej czy później znajdziesz. Rekrutacja w moim przypadku była całkowicie online, jedynym problemem była konieczność dostarczenia syllabusa po angielsku (może być własne tłumaczenie, ale musi być podbite przez uczelnię). Co do progów, to moim zdaniem nie da
@ms93: no to w 4 semestry B2 powiedzmy ;) i jak z ciekawości zostałeś tam czy wróciłeś do Polski? Domyślam się, że bez duńskiego z pracą nie jest tak kolorowo właśnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Olbor: Po skończeniu studiów od razu masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych na 2 lata, więc możesz spokojnie skończyć kurs przez kolejne 2 semestry ;) Tak wyszło, że mieszkam teraz w Szwajcarii, ale pewnie jakbym się postarał, to bym znalazł pracę w Danii. Tam i tak wszyscy mówią po angielsku, więc jeśli to jest jakaś praca inżynierska/IT, to duński nie będzie moim zdaniem istotny, ale w marketingu już raczej tak. Tak
@ms93: haha znam turecki w stopniu komunikatywnym to może jakaś praca w kebabie na początek :) no to super :) poczytam o tym trochę a języka nauczyć się mogę :) a ty jaka branża jeśli mogę spytać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Olbor: Zależy jaka uczelnia. Moja kosztuje 3k plus chyba 1,5k czegoś tam. Więc łącznie wychodzi ponad 4. Chyba nie tak ciężko, ja robiłem rok szkoły przygotowawczej jakby (PLC - Post Leaving Cert). Ludzie na to idą jak nie mają matury islandzkiej lub im nie poszła. Ogólnie możesz na to iść i też będziesz miał papier, a to trwa rok tylko. Co do płatności to możesz dostać granta (SUSI). Ja mam i