Wpis z mikrobloga

Mirki, myślicie, że opłaca się teraz wynajmować pokój tylko dlatego, że jest fajny, spoko właściciel, zajebista lokalizacja, cena okej, a mimo wszystko mógłbym siedzieć w domu i oszczędzać? No jest covid, zajęcia na uczelni zdalnie więc teoretycznie się totalnie nie opłaca wynajmować, ale z drugiej strony mega się boję, że nie znajde tak fajnego pokoju... Wiem, że zaraz ktoś powie "jak to, przecież tyle jest ofert" itp. No ja jednak się przejechałem na tym że przez pewien okres wynająłem inny, a dodatkowo praktycznie wszystkie oferty są tak #!$%@?, że albo mieszkanie w kamienicy i ogrzewanie gazowe (ogromne koszty), typu 6 pokoi metr na metr i jedna ubikacja, albo już coś w miare fajnego ale ponad 2 km od uczelni. Dodam, że przeglądam oferty pokoi praktycznie całe wakacje. No i nie potrafię się zdecydować :(
Dodatkowo chciałbym w wakacje iść na staż/praktyki w tym mieście

#wynajem #studbaza #pytanie #kiciochpyta
  • 4
@BirchKf: Imo wydawanie teraz kasy na mieszkanie jak raczej przez kolejne 5-6 miesięcy będzie wszystko zdalnie to bezsens. Siedź w domu, odkładaj kasę a jak już będą normalnie zajęcia to będziesz miał oszczędności z teraz aby dorzucić je do czynszu i wynająć coś lepszego.
@epll: też tak myślałem, ale problem w tym, że w tym mieście naprawde są tak #!$%@? mieszkania... przeglądam od wakacji, nie ma nic tak zajebistego jak to mieszkanie co mam upatrzone, a planuje mieszkać długo w tym mieście więc w sumie może warto... sam już nie wiem, ale jakoś bliżej mi tego, aby jednak się zdecydować. ale dzięki za komentarz!