Wpis z mikrobloga

  • 11
341 + 1 = 342

Tytuł: Dawca Przysięgi
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Fantastyka
Ocena: ★★★★★★

Największym problemem tej książki jest fakt, że poprzednią częścią były „Słowa Światłości”, dlatego od samego początku miałam wobec niej duże wymagania.

Przegadana, przewleczona, monotematyczna (Pustkowcy, Świetliści, zjednoczenie Alethkaru, i tak w kółko). Zupełnie niewykorzystany potencjał wątku pewnej relacji, a przede wszystkim potraktowanie po łebkach świetnego zakończenia poprzedniej części.

Nie rozumiem strony, w którą poszła historia. Jak dla mnie, zamiast być rozwinięciem, była krokiem wstecz w kierunku „Drogi Królów” i nudnawych fragmentów związanych z polityką

To nadal przyjemne czytadło i gdybym poznawała je w oderwaniu od całej serii pewnie bym tak nie narzekała, ale wyszło jak wyszło. Może część druga będzie trochę lepsza

#brandonsanderson #fantastyka

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
Wypok2 - 341 + 1 = 342

Tytuł: Dawca Przysięgi
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Fant...

źródło: comment_16033897652iBCeNAmd5hIj7c34aqn1e.jpg

Pobierz
  • 8
@Wypok2: bo widzisz, to jest Sanderson. Mówisz o 3 tomie, a tomów może być i 30. To jego styl - wzniecać pożar i następnie go gasić. Nie spodziewaj się, że wszystko będzie tak super, jak pierwsze dwa tomy - to będą góry i doliny. Szczerze nie polecam czytać całego cyklu (chociaż nawet nie powstał), ani w ogóle jakichkolwiek serii Sandersona. Zawsze 4 pierwsze tomy i nara, szkoda czasu na wzloty i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wypok2: zgadzam się, książka zdecydowanie przegadana ale końcówka jest fantastyczna. Za to lubię książki sandersona. Swoją drogą, w trzecim tomie, jeden z głównych bohaterów spada z pierwszej pozycji ulubionych postaci sagi - Kaladin
@winda_orbitalna:

wzniecać pożar i następnie go gasić

Frost? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na razie były trzy tomy (3 na 2 części rozbita). Czwarty tom niby w listopadzie.
  • 0
@LibertyPrime: taa, a moją ulubioną częścią są fragmenty pisane kursywą przed rozdziałami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gavilar: Nie zwróciłam uwagi na tłumaczenie, więc chyba było całkiem ok. Jak zwykle jak u MAG-a było trochę literówek i ktoś tam w korekcie chyba nie za bardzo ogarnia, że nie ma takiego słowa jak „przekonywujący”