Wpis z mikrobloga

Jestem przeciwnikiem aborcji. Tak właśnie. Aborcji rozumianej jako środek antykoncepcyjny.
Jedno słowo: ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Ale zmuszanie kogoś do urodzenia dziecka, które:
1) nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować
2) zmusi rodziców do porzucenia swojego życia dla życia, które zwyczajnie nie ma sensu.

TO JEST WBREW HUMANIZMOWI.

Sędzia wydał wyrok, że to niezgodne z konstytucją. OK. Pytanie co dalej? Jak "prawo" działa dalej? Co następne: sejm musi uchylić przepis? Sędzia ma nakazać uchylenie przepisu? No właśnie. Jeśli tak, to w jakim terminie? Nikt tego nie wie.
To jest zasłona dymna. Jestem o tym przekonany.

Wyborca #konfederacja here. I zawiodłem się na nich dzisiaj.

#bekazpisu #bekazprawakow
  • 10
  • Odpowiedz
@birdland moim zdaniem to nie pierwsza zasłona dymna w najbliższym czasie, żeby odwrócić uwagę od zamieszania w służbie zdrowia i ogólnie z tą całą pandemią... Boję się tylko co kolejnego wymyślą...
  • Odpowiedz
Co następne: sejm musi uchylić przepis? Sędzia ma nakazać uchylenie przepisu? No właśnie. Jeśli tak, to w jakim terminie? Nikt tego nie wie.


@birdland: Przesłanka eugeniczna zostanie usunięta z ustawy po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw.
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: w dupie mam Korwina - serio. Tego dziada powinni dawno usunąć z szeregów, mając w swoim oddziale ludzi, których wystawiają do mediów: Kulesza, Dziambor, czy nawet szurowaty Braun ze swoim kwiecistym językiem nikogo nie oszczędzającym. Ale nie. Korwin sam działa na szkodę tego ugrupowania, za każdym j***** razem.
Szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz
@plackojad: no więc właśnie. Myślę, że tu wszystko rozchodzi się o CZAS. Wydaje mi się, że PiS będzie "na zlecenie" przedłużał wszystkie procedury do granic możliwości, a finalnie - żadna zamiana nie wejdzie - byle by tylko odwrócić uwagę od totalnej dupy w której się już znajdujemy.
  • Odpowiedz
@birdland: Szczerze mam nadzieje, że to zasłona dymna. Już zbyt beznadziejnie się dzieje w tym kraju. Trzeba mi było uciekać kilka lat temu jak była okazja.
  • Odpowiedz