Wpis z mikrobloga

@Ozja: W sumie to w niczym. Zespół Downa wciąż pozwala na długie i szczęśliwe życie. Osoby z tą dolegliwością są w stanie funkcjonować w społeczeństwie, są zdolni do wykonywania mniej wymagających zawodów itp. Osobiście uważam Zespół Downa za schorzenie, które jeszcze nie powinno zaliczać się do kategorii ciężkich upośledzeń umysłowych, które mogłoby usprawiedliwiać usunięcie płodu.
@R187: Chodzi mi o to że cała twoja analogia jest wyssana z palca xD osoba z downem nie jest niezłożonym komputerem tylko komputerem o trochę innej budowie. Bardziej by to pasowało co najwyżej do ludzi bez kończyn czy bez nerek ale jakoś nie widzę żeby się nawoływało do czystki na nich.
@Alex_mski: Jakie życie w męczarniach? osoby z ZD mogą żyć szczęśliwie. Jest też wiele ludzi zdrowych a nieszczęśliwych. Dlaczego
Chodzi mi o to że cała twoja analogia jest wyssana z palca xD


@Ozja: Nie jest. Ja jestem za powszechnym dostępem do aborcji więc mi nie robi wielkiej różnicy czy płód ma Downa czy też wyrósłby z niego drugi Mickiewicz, jak matka nie chce go urodzić to nie znaczy nie. Płody nie mają świadomości i nie czują bólu.
Jakie życie w męczarniach? osoby z ZD mogą żyć szczęśliwie. Jest też wiele ludzi zdrowych a nieszczęśliwych.


@Ozja: Oj tak byczq, bardzo szczęśliwie. A jeszcze szczęśliwsze jest życie ich bliskich. Każdy powinien mieć wybór - jeśli jest gotów na wychowanie takiego dziecka - podziwiam za odwagę i kibicuję, nie wtrącam się, osobiście nie przyszłoby mi coś takiego do głowy. Jeśli nie jest - powinien móc decydować o swoich losach i swojej
Płody nie mają świadomości i nie czują bólu.


@R187: Czyli można zabić śpiącego człowieka jeśli zrobi się to bezboleśnie?

Bo jest XXI w. i szczęśliwie istnieje coś takiego jak badania prenatalne i wiemy bardzo dużo. Korzystajmy z tego. Wiele ludzi poświęciło całe swoje życia na rozwój nauki, nie cofajmy się do średniowiecza.


@Alex_mski: kompletnie nie zrozumiałeś mojego argumentu. Chodziło mi o to że wielu ludzi pomimo bycia kompletnie zdrowym fizycznie
@Ozja: Zdajesz sobie sprawę z tego jak absurdalne jest to co piszesz i nijak się ze sobą łączy? Zdrowa osoba ma szanse na szczęśliwe życie (co jest chyba oczywiste XD), a osoba z zespołem downa w mojej opinii ich nie ma. Ale tak jak napisałem, to tylko moja opinia a sprawa bezpośrednio mnie nie dotyczy, więc nic mi do tego. I życzyłbym sobie, by więcej ludzi w tym kraju nie #!$%@?ło
mojej opinii


@Alex_mski: twoja opinia jest gówno warta xD tak samo jak moja. Liczy się prawda

Zdajesz sobie sprawę z tego jak absurdalne jest to co piszesz i nijak się ze sobą łączy?

Zdajesz sobie sprawę że masz problemy z abstrakcyjnym myśleniem jeśli nie widzisz w tym wszystkim związku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

więcej ludzi w tym kraju nie #!$%@?ło się w nie swoje sprawy (
Czyli można zabić śpiącego człowieka jeśli zrobi się to bezboleśnie?


@Ozja: A czy wyłączony komputer traci zapisane na dysku twardym dane? Nie ma ich już tam bo jest wyłączony (śpi?)
@R187: przeczysz sobie. Najpierw liczy się świadomość a teraz mówisz o wspomnieniach. poza tym komputer to nie człowiek. Komputer to tylko przedmiot który można zniszczyć bez konsekwencji. Zniszczenie człowieka jest morderstwem
@Ozja: Świadomość wynika z fizycznie istniejących w mózgu elementów, nie bierze się z kosmosu. Jakbyś zabił śpiącego człowieka to te fizyczne podstawy jego świadomości też byś zniszczył. Już nie mówiąc zresztą o tym, że śpiący człowiek nie jest całkiem nieświadomy. Słyszałeś o czymś takim jak sny? xD