Wpis z mikrobloga

Dobra, czas na małe podsumowanie na temat wczorajszego wyroku TK w kontekście mojego poparcia dla Konfederacji.

Jestem zwolennikiem kompromisu i przeciwnikiem zakazu aborcji, czego wyraz dawałem już wielokrotnie. Przed wyborami znałem stanowisko partii na ten temat i spodziewałem się że mogą podejmować jakieś działania. Nie jestem więc zaskoczony. Natomiast jestem zaskoczony tym, co wyprawiają wykopki. Klapa na studzience od dawna podskakiwała ale teraz szambo wybiło. Chyba warto uzbroić się w grubszą skórę, bo może być jeszcze bardziej nieprzyjemnie niż to było do tej pory.

#polityka #konfederacja
  • 16
@L3stko: mam podobne odczucia, od początku widzę ich jako partię która ma rządzić w koalicji zamiast samodzielnie. Zakładałem że koalicjant powstrzyma co bardziej społecznie kwestionowalne zmiany i że pis nigdy nie przyłoży ręki skoro od 5 lat mu się nie zebrało
@Zendemion: Nie dziwi mnie reakcja Konfederacji na popieranie własnego programu, problem jest termin w jakim ten cynik Kaczyński to zrobił (w czasie koronawirusa) aby odciągnąć społeczeństwo od poważniejszych problemów. Przy okazji walki z COVID, poczekajmy do 3 listopada bo po tym terminie może być niezła jazda bez trzymanki( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3stko Najlepsze jest gwałcenie logiki, gdy powołują się na państwo islamskie xD xD xD A przecież zawsze argumentowali, że nie chcą dołączać do państw islamskich.
@L3stko: Identycznie z mojej strony. Powiem więcej: kwestia aborcji w tej konkretnej sytuacji jest dla mnie dużo mniej istotna od gospodarki, polityki zagranicznej, korupcji itd. Ale wiadomo - dla wykopków najważniejsze są sprawy związane z ruchaniem ¯\_(ツ)_/¯
@L3stko: mnóstwo wyborców traktowało konfederację jako kompromis. Od dawna ten kompromis był dla nich coraz mniej satysfakcjonujący. Konferencja ogłosiła zniesienie kompromisu aborcyjnego jako swój sukces, to wyborcy stwierdzili, że też zniosą swój kompromis. Prosta konsekwencja działań przedstawicieli konfederacji. Na gospodarkę i tak nie będą mieć pozytywnego wpływu, a ich retoryka antyaborcyjna i antylgbt okazała się niesamowicie szkodliwa, raz że ośmieszyła ruchy wolnościowe (w tym liberalizm gospodarczy) to jeszcze wzmocniła ruchy lewicowe.
@L3stko: tak jak miałem opinię, że Dziambor czy może jeszcze jakieś pojedyncze osoby są w porządku, to okazało się, że cała partia to szumowiny. Lewicą gardzę, ale okazuje się, że Konfederacja to gorsze szambo niż Lewica.