Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki, mam maleńki problem z Visual Studio przy pisaniu w C++.
A w sumie kilka, ale możliwe, że rozwiązanie jest takie same dla każdego.

No więc, dlaczego po zapisaniu pliku powiedzmy "glowna.cpp" nie mogę go odpalić pomimo, że zawiera funkcję main()?
Muszę koniecznie tworzyć nowy projekt, który natworzy milion różnych plików, których na razie nawet nie znam, a potrzebuję tylko odpalić szybko nowo napisaną funkcję.
#naukaprogramowania #visualstudio #c
źródło: comment_1603487788pUM9m9TdoyuoEby8MXWQTe.jpg
  • 7
@Xarazix: Już nawet problemem nie jest to tworzenie całego projektu, ale aktualnie mam zdefiniowane funkcje i zmienne w innym *.cpp, ale nie mogę ich znaleźć mimo, że są w tym samym katalogu..
@Xarazix: tak na prawdę nie odpalasz pliku cpp. Projekt to nic innego jak pliki które mówią kompilatorowi żeby twój kod w cpp przekształcić w kod zrozumiały przez komputer (kompilacja). I ten kod zostaje uruchomiony. e nie musisz tworzyć nowego projektu dla każdego nowego pliku cpp, wystarczy że odpowiednio dodasz go do projektu tak, żeby kompilator o nim wiedział.
Generalnie to polecam też obczaj sobie jak używać gcc czyli kompilatora bezpośrednio... Działa to tak że z linii komend podajesz mu plik wejściowy cpp i tyle. Żadnych projektów czy visual studio.
@Xordan: Na pewno to sprawdzę, bo na tak "zaawansowane" projekty które tworzę nie potrzebuję tak zaawansowanego narzędzia.
Dzięki twojej uwadze, żeby upewnić się, że to jest ten sam projekt sprawdzałem pixel po pixelu cały interfejs po odpaleniu obydwóch plików i okazało się, że należy jeszcze przypisać plik do projektu (nowe pliki nie są automatycznie przypisywane i trafiają do limbo).

Dziękuję!