Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, kopiłem przedmiot który jest uszkodzony ( w sklepie internetowym), sprzedawca proponuje odesłanie go i on go wyśle na gwarancje bo jak twierdzi jest to przedmiot który po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
Czy mogę tutaj coś zrobić, czy muszę odesłać czekać na rezultat i stracić 3 tygodnie mimo ze przedmiot mi jest potrzebny już, dodam ze sklep jest z polski a płatność była dokonana #paypal

#prawokonsumenckie #prawo
  • 2
bo jak twierdzi jest to przedmiot który po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu


@bojesieminusow: A jest to taki przedmiot?

Jeżeli tak to rzeczywiście jest wykluczony ze zwrotu 14-dniowego, ale w takim razie reklamuj z tytułu rękojmi, wtedy możesz żądać wymiany towaru na nowy lub odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna. W żadne gwarancje
@MichaelT128: dziewczyny jakieś coś do naskórka, ogólnie nie widać czy to jest używane czy nie także w sumie jestem w stanie zrozumieć że ktoś ze względów higienicznych wolałby dostać to zapakowane w folie. Żeby sprawdzić musiałem to otworzyć i dopiero wtedy ogarnąłem ze ma uszkodzony silniczek. Napisałem, że zależy mi na wymianie na nowy a Pan w sklepie odpisał, że musi odesłać go do producenta i dlatego coś mi tu śmierdzi.