Wpis z mikrobloga

Mirunie, zapytam was do porady, który samochód byście wybrali?
Może coś doradzicie, do 8k miejski samochód, czasem coś dalej pojechać
#samochody #motoryzacja

Który samochód byście wybrali?

  • Mazda 2 67 KM 1.4 2007 26.1% (12)
  • Opel Corsa 1.3 75 KM 2007 58.7% (27)
  • Mercedes Klasa A 1.9 109 KM 2005 15.2% (7)

Oddanych głosów: 46

  • 16
@RikBig Polecę Hyundaia Getz- w rodzinie użytkowaliśmy od nowości przez 12 lat (10 lat ojciec, potem dwa lata ja nim jeździłem). Totalnie bezawaryjny, jedyne co się zepsuło, to zamek w drzwiach pasażera i zjarany alternator. Mieliśmy polifta z 2008 r. w podstawowej wersji z silnikiem 1.1 benzyna, bez klimy niestety- silnik ekonomiczny, w mieście nie przekracza 7l/100km, w trasie bierze koło 5l (no chyba, że autobana i 140km/h, wtedy to 9l spokojnie),
@RikBig: żaden z wyżej wymienionych.
Pierwszy już lepiej, ale to będzie rdza na rdzy.
Nie opel, a jak opel, to z benzynowym silnikiem, a nie tym głupim 1.3 dieslem
O mercedesie nie trzeba wspominać, po prostu tego nie kupuj.

Clio dobry wybór.
@RikBig Bo lepsze niż te co wymnieniłeś. Jak gówno, to pewnie sam wiesz lepiej, to po co się pytasz? Chcesz kupić tanio auto, to sobie kupuj i się nie pytaj. Ktoś ci dobrze radzi, trudno. Nie moja kasa. Kup sobie swoją a klasę, tylko później nie płacz na wykopie.
@RikBig: Poszukaj Focusa I lub II (na dwójkę trochę mało, jedynkę dostaniesz w dobrym stanie w tej kasie) Clio nie polecam, straszne auta w środku, trzeszczą i generalnie tandeta. Ford Fiesta też warty uwagi, Seat Ibiza, VW Polo, Seat Leon I, Fiat Bravo, Grande Punto, C4, PUG 207, Mazda 3, Golf 4/5.
@Trusky92 no dziękuję bardzo, to są konkretne fajne propozycje, część właśnie już mam umówionych z tej listy co napisałeś, ale innym też się przypatrzę. Clio od razu odrzuciłem, bo ja nie zamierzam dla siostry kupować jeżdżącej skrzynki plastikowej