Wpis z mikrobloga

#covid19 #medycyna #lekarz #koronawirus

Dawno mnie nic nie ruszylo. Reanimowalem w strefie covid

Obecny Personel lekarski i pielegniarski Oddzialu caly chory lub w kwarantannie. Oddelegowano 2 lekarzy na Oddzial Covid ja i kolezanka z 2 roku dermatologii. NZK w lazience. Pielegniarki niczemu nie winne z lapanki tak jak my. Pielegniarka z radiologi, pediatrii , 1 z bloku operacyjnego. Prosze o defi nikt nie wie gdzie jest, prosze o laryngoskop szukaja, prosze o adrenaline ... kur%^ bedzie za chwile. Pol godziny pozniej stwierdzam zgon.

To jeblo juz teraz . Brak przezzkolenia w miejscu pracy. Brak znajomosci oddzialu. Pacjenci sciagaja maski w niedotlenieniu, przy sat 60 % wychodzą z lozka i mdleja.

Tlumaczylem obsluge lini tetniczej. Tlumacze ze przy reanimacji maja przynosic defi a nie robić ekg. A na koniec
Salowe w czesci brudnej zrobily sobie kawe.

Caly czas mnie trzyma, jedno wielkie przerazenie.
Zdrowia wszystkim.
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maury: w moim szpitalu oddelegowali położne do opieki nad covidowcami, gdzie dziewczyny nie mają kontaktu z takim pacjentem ( w sensie typowo internistycznym). Nie wiedzą jak ubrać kombinezon, jak bezpiecznie ściągnąć. #!$%@?, dramat jednym słowem
@Maury: Trzymaj się Kolego! Też pracuję z pacjentami z COVID. Jak zaczynają się łamać oddechowo to następuje to bardzo bardzo szybko. Z doświadczenia chorzy lepiej sobie radzą na masce Venturiego niż na masce z rezerwuarem. Rób im gazometrie tętniczą co jakiś czas (tym zagrożonym niewydolnością oddechową) to będziesz w stanie lepiej rozpoznać kiedy wchodzą w niewydolność oddechową.
Co do strojów barierowych jest dużo filmów i instrukcji bardzo sensownych na Medycynie Praktycznej.
1 z bloku operacyjnego. Prosze o defi nikt nie wie gdzie jest, prosze o laryngoskop szukaja, prosze o adrenaline ... kur%^ bedzie za chwile. Pol godziny pozniej stwierdzam zgon.


@Maury: przeciez za takie cos powinien wkroczyc prokurator. na kazdym oddziale powinien byc przeciez wozek z zestawem do RKO/ALS - adrenalina, laryngoskop, rurka intubacyjna itd