Wpis z mikrobloga

@rorf46: Zdechnie dość szybko w mniejszych miejscowościach i na wsi, bo tam większość to bardziej ubożsi ludzie, a to takich najbardziej dotkną przepisy antyaborcyjne, bo nie będzie ich stać na aborcję poza granicami kraju ( )
kościół bez ludzi, którzy go pamiętają jako sojusznika walki z komuną (czyli osoby starsze, - dla nich nadal ateista jest kojarzony z aparatczykiem PRLu) będzie pustoszał i zmarginalizuje się jak na zachodzie. Bez kościoła nie ma konserwatyzmu.


@LebronAntetokounmpo: nie tylko to. Gdyby kontakt z kościołem wynikał z chodzenia tam z rodziną, ale bez obowiązkowej-nibynieobowiązkowej religii w przedszkolu i w szkole, to wiele dzieci podchodziło by do tego z szacunkiem - że
@rorf46: Widzę nieżle ci płacą w tej agencji. Weekendy 200% a kredyt trzeba spłacać? To co robisz jest obrzydliwe ale jestem w stanie zrozumieć, z czegoś trzeba żyć.
kościół bez ludzi, którzy go pamiętają jako sojusznika walki z komuną (czyli osoby starsze, - dla nich nadal ateista jest kojarzony z aparatczykiem PRLu) będzie pustoszał i zmarginalizuje się jak na zachodzie


@LebronAntetokounmpo: i jednocześnie nie koliduje im to z idealizowaniem PRL i wzdychaniem do niego xDDDDDDDDDDDDDDDDD
A ja liczę że dalej będzie konserwatyzm, nie wyobrażam sobie że u nas będzie jak na zachodzie, że mówiąc po chińsku czy tam japońsku powiem słowo podobne do angielskiego słowa "nigger" i zostanę wyrzucony ze stanowiska za rasizm