Wpis z mikrobloga

@Mirekzkolega: bo całkowity zakaz aborcji odbiera godność nie tylko kobietom ale i mężczyznom którzy również będą zmuszeni szukać alternatywnych rozwiązań, no ale dla części wykopków będzie to oczywiście spermiarstwo, gdyby pomyśleli że problem może potencjalnie ich dotyczyć w przyszłości to mieliby na ten temat zapewne inne zdanie ale po co myśleć w takich kategoriach
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirekzkolega: może nie, nie myślisz o tym od razu, zakładasz że będzie dobrze, a o takich rzeczach rozmawiasz gdy już musisz... Nie chcę mi się wdawać w dyskusję o samej aborcji, weź tylko pod uwagę że to co się dzieje nie wynika tylko z tego tematu, ten moment jest kumulacją wszystkich ich wcześniejszych decyzji
@Mirekzkolega: bo nie chcą żeby ich chore i niepełnosprawne dzieci musiały żyć w cierpieniu i żeby ich kobiety były zmuszane do rodzenia takich dzieci?
Ja ogólnie uważam, że ten protest jest ZBYT skupiony na kobietach i został przez nie niejako...zawłaszczony. Oczywiście, że to kobieta rodzi, ale zmuszenie do urodzenia takiego dziecka wpływa tak samo na ojca tego dziecka i na następne lata jego życia. Te teksty, że to "protest kobiet" sprawiają,